Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tramvayda geri sayım başladı

Bursa trafiğine nefes aldıracak projede sona yaklaşıldı. Tam gaz yürütülen çalışmalar sayesinde tamamlanma süresi 10 ay olarak hesaplanan Heykel- Garaj (T1) tramvay hattının daha kısa sürede açılması planlanıyor

Giriş Tarihi: 3.5.2013
Bursa'da temeli geçtiğimiz yıl Ağustos ayında atılan Heykel-Garaj (T1) tramvay hattında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Ray imalatının yüzde 95'inin tamamlandığı hatta, Uluyol Caddesi'ndeki, Stadyum Caddesi'ndeki ve Altıparmak Caddesi'nin tek yönündeki çalışmalar tamamen biterken, diğer bölgelerdeki düzenleme çalışmaları devam ettiriliyor.

DİREKLERİN DİKİMİNE BAŞLANDI

Rayların döşenmesinin ardından hatta enerji verecek olan 230 kataner direğinin dikimine de başlandı. Sözleşmede tamamlanma süresi 10 ay olarak hesaplanan Heykel-Garaj (T1) tramvay hattının hesaplanandan daha kısa sürede açılması planlanıyor. Kent merkezini tramvayla buluşturacak olan 6,5 kilometrelik Heykel-Garaj (T1) tramvay hattında büyük yol kat edildi. Uluyol Caddesi, Stadyum Caddesi, ve Altıparmak Caddesi'nin tek yönündeki çalışmalar biterken, Atatürk Caddesi- Heykel- İnönü Caddesi-Kıbrıs Şehitleri Caddesi- Kent Meydanı ve Darmstad Caddesi üzerindeki bölümlerde düzenleme çalışmaları devam ediyor. Ray imalatının yüzde 95'inin tamamlandığı hatta enerji sağlayacak olan kataner direklerinin dikimine başlandı. Enerji verecek olan 3 trafo binasından Kültürpark ve Hal Kavşağı'ndakiler tamamlandı. Sadece Çakır Hamam'daki trafo binasında çalışmalar sürüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tramvayda geri sayım başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN