Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de ağaçlar kitap açtı

Giriş Tarihi: 10.5.2013 09:52

Meyve toplar gibi kitap topladılar.Ağaçlara asılan üç bin kitap saniyeler içerisinde toplandı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 5.'si gerçekleştirilecek olan Kitap Fuarı sebebiyle İzmit Yürüyüş Yolu'ndaki ağaçlar kitap açtı. Ağaçlara asılan 3 bin kitap vatandaşlar tarafından saniyeler içinde toplandı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmit Yürüyüş Yolu'nda bulunan tarihi ağaçlara kitaplar asıldı. Vatandaşlar, geçen yıllarda olduğu gibi ağaçlara asılı kitapları toplamak için sabahın erken saatlerinde İzmit Yürüyüş Yolu'na akın etti. Ağaçlara asılan 3 bin kitabı tek tek inceleyen vatandaşlar, kitapların toplanma saatine kadar beğendiği kitapların başında bekledi. Dünya klasikleri ve birçok farklı kitabın asıldığı ağaçlardan kitap toplamaya gencinden yaşlısına birçok vatandaş katıldı.

Bazı bayanlar çocuklarını okula yolladıktan sonra çocuklarının istediği kitapları almak için alana gelirken, bazıları torunları için sabahın erken saatlerinde sıraya girdi. Bazı vatandaşlar işyerlerine ağaçlarda asılı kitaplardan birer tane kopararak gittiler.Ağaçlarda asılı bulunan yaklaşık 3 bin kitap saniyeler içerisinde vatandaşlar tarafından toplandı. Topladıkları kitapları inceleyen vatandaşlar, kitap almanın mutluluğuyla evlerinin, işyerlerinin ve okullarının yolunu tuttu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocaeli'de ağaçlar kitap açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN