Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Aşıklar Sokağı"nda eş adaylarını aradılar

Bayramiç'e bağlı Muratlar köyündeki geleneksel etkinlik kapsamında toplanan bekar erkek ve kızlar, eş adaylarıyla tanıştı.

Giriş Tarihi: 13.5.2013 11:47
Bayramiç ilçesine bağlı Muratlar köyünde düzenlenen "hayır yemeği"nde bir araya gelen bekar gençler, "Aşıklar Sokağı" olarak bilinen bölgede eş adaylarını aradı.

Her yıl vatandaşlar tarafından organize edilen ve köy ile çevre yerleşim birimlerinden birçok kişinin katıldığı geleneksel yemekte bir araya gelen bekar erkek ve kızlar, "Aşıklar Sokağı"nda gezdi.

Birbirleriyle tanışma imkanı bulan gençlerden bazıları, gelecekte kurmayı planladıkları yuvalar için ilk adımları attı.
Köyün eski muhtarlarından Mehmet Aydoğan, bölgenin en büyük köylerinden birinde yaşadıklarını ve bundan dolayı yemeğe binlerce kişinin katıldığını söyledi.

Bu geleneği uzun yıllardır devam ettirdiklerini anlatan Aydoğan, "Babam da annemle bu sokakta tanışmış. Ben de eşimle burada tanıştım. Son dönemde sokakla ilgili yapılan haberlerden dolayı ülkemizin birçok yerinden burayı görmeye gelenler var" dedi.
Köylülerden Raşit Akıncı ise eşiyle ilk kez bu sokakta yan yana yürüdüğünü belirtti.
Yemeğe katılmak için köye gelen gençlerin birbirlerini görüp tanıştığını dile getiren Akıncı, bu sayede pek çok gencin tanışıp evlendiğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Aşıklar Sokağı"nda eş adaylarını aradılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN