Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'İşimizi çok severek yapıyoruz, sırrımız bu'

Uludağ ve Bodrum'daki Grand Yazıcı Otelleri'nin sahibi Hayri Yazıcı, müşterilerini misafirleri gibi gördüklerini, turizm sektöründe büyük ve mutlu bir aile olmanın başarıyı getirdiğini söyledi

Giriş Tarihi: 15.5.2013
Metin Aşık'ın başkanlığı döneminde Fenerbahçe Yönetim Kurulunda görev yapan Hayri Yazıcı, Uludağ ve Bodrum'daki Grand Yazıcı Otelleri'nin sahibi olan renkli bir Bursalı işadamı. Kardeşi İbrahim Yazıcı'nın cenazesinden hemen sonra SABAH Bursa için sorularımızı yanıtlayan Hayri Yazıcı'nın üzüntüsü yüzünden okunuyordu.

* Uludağ'daki en eski otel işletmecilerinden birisiniz ve uzun yıllardır misafirlerinizi ağırlıyorsunuz. Bu istikrarı neye borçlusunuz?
- Sizin de söylediğiniz gibi biz otelimizde hizmet verdiğimiz herkesi misafirimiz gibi görüyoruz. Onları evimize gelmiş gibi ağırlıyoruz. Bir süre sonra size gelenler de sizi ailesinden biri olarak görmeye başlıyor. Dolayısıyla aradaki bağ ticari olmaktan çıkıyor, gönül bağına dönüşüyor. Onları memnun etmek bizi de memnun ediyor. Turizm sektöründe kalıcı olmanın en önemli sırrı bu, biz kalabalık bir aileyiz ve ailemizin mutluluğu için isimizi en iyi şekilde yapıyoruz.

* Uludağ'ın en gözde otellerinden birine sahibisiniz. Davos'a alternatif olan ekonomi zirvesine 2 yıldır ev sahipliği yapıyorsunuz. Toplantı kongre ve etkinliklerin tek adresi konumundasınız. Bu kadar yoğun tercih edilmenizin sırrı nedir?
- Neredeyse 50 yıldır Uludağ'dayız. Babadan oğula geçen bir işletmeden söz ediyoruz. İlk kurulduğunda 8 odalı bir işletmeydik şimdiyse Türkiye'nin en büyük dağ otellerinden biriyiz. 40 yıldır bizimle çalışan personelimiz var. Personelimiz gibi misafirlerimiz de köklü. Önce anne babalarını sonra çocuklarını sonra da onların çocuklarını ağırladığımız isimler var. Bize gelen misafirlerin hangi yemeği sevdiklerini, Türk kahvesini nasıl içtiklerini biliriz. İşimizi de çok severek yapıyoruz. Sanırım sırrı bu...

* Son yılarda Uludağ'da bir düşüş yaşanıyor bu konuda da işletmeciler yatırım yapmamakla eleştiriliyor. Siz bu eleştirilere ne cevap vereceksiniz?
Son yıllarda Uludağ'da bir düşüş yaşandığı yönündeki yorumlara katılmıyorum. Ama tabii artık tercih noktaları arttı. İnsanlar hem yurt içinde hem yurt dışında birçok destinasyonu değerlendirebiliyor. Özellikle son yıllarda Arap kökenli ve orta Asya kökenli misafirlerimiz de bizi çok tercih ediyor. Uludağ'ın popülaritesini kaybettiği yönündeki eleştirilere hiç katılmıyorum. Bu eleştirileri yapanların bizi sezonda ziyaret edip nasıl yanıldıklarını görmelerini isterim. Uludağ'ı yazın ziyaret ettilerse beklediklerini bulamamış olabilirler. Ama kar yere düşer, Uludağ zirveye çıkar.

* Uludağ Davos olur mu? Olması için ne yapılmalı?
Uludağ Davos olur mu bilmem ama el birliğiyle Uludağ'ı dünyanın en seçkin kayak merkezlerinden biri haline getirebiliriz. O zaman da Davos da olur, başlı basına kendi adıyla bir marka da...

* Bursaspor ve Türkiye spor camiası için çok önemli bir isim olan kardeşinizi kaybettiniz. Duygularınız neler?
Kendinizi benim yerime koyun, neler hissedersiniz? Bazı duygular vardır anlatılamaz... O benim kardeşimdi, mekanı cennet olsun... Şuan ki duygularım hiçbir şeyi anlatmaya yetmez.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İşimizi çok severek yapıyoruz, sırrımız bu'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN