Türkiye'nin en iyi haber sitesi

730 projeye 3 milyar lira

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 4 yılda kent için hayata geçirdikleri 730 projeye 3 milyar lira harcadıklarını açıkladı

Giriş Tarihi: 17.5.2013
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe 4 yıllık görev süresini 45 bin kişilik "Timsah Arena" stadyumunda düzenlediği basın toplantısında değerlendirdi. Başkan Altepe, tek sevdalarının Bursa olduğunu, bu sevdayı da hizmetlerle herkese gösterdiklerini söyledi. Büyükşehir tarihinde yapılan yatırımları rakamlarla ortaya koyan Başkan Altepe, 20 yılda yapılan 22 kilometre raylı sisteme karşılık 26 kilometre raylı sistem, 8 tarihi kültürel miras projesine karşılık 151 proje, 20 spor tesisine karşılık 102 tesis, 169 kilometre karayoluna karşılık 410 kilometre yol ve 215 milyon TL'lik kamulaştırmaya karşılık 225 milyon TL'lik kamulaştırma yaptıklarını hatırlattı.

1 MİLYARLIK YATIRIM YOLDA

Geride kalan 4 yılda 3 milyar TL'lik yatırımı kente kazandırdıklarını kaydeden Başkan Altepe, kalan bir yıllık süreçte de 1 milyar TL'lik üzerinde yatırım yapmayı planladıklarını belirtti. Gecikmiş borçları bulunmadığını vurgulayan Altepe, şöyle devam etti: "Hizmetin siyaseti olmaz. Bursa'nın beklentilerini, halkın neyi özlediğini, neyi beklediğini biliyoruz. Bursa için büyük heyecan duyuyoruz. Proje üretmekte sıkıntı yaşamıyoruz. Şu ana kadar 730 projeyi hayata geçirdik. Bunların çoğu bitme aşamasında. Yeni hazırladıklarımızla proje sayımız bin 200'e ulaşacak. Girmediğimiz yatırım yok. Bunları yaparken şeffaf olmaya, Bursa'nın bir kuruşunu bile boşa harcamamaya çabalıyoruz." Bursa'nın ulaşılabilir bir kent olması yolunda ulaşımı çeşitlendirdiklerini kaydeden Başkan Altepe, dünyanın hiçbir kentinden ulaşımda yüzde 100 çözümün sağlanamayacağını belirterek, ulaşımda sorunlarını minimize etmek için çalıştıklarını söyledi. Raylı sistemler konusunda Görükle ve Emek hattında sonra Kestel hattında inşaatın hızla ilerlediğini belirten Altepe "BUDO ile 90 günde 100 bin yolcu taşıdık ve ilgi her geçen gün artıyor. Bu ilgi ne kadar doğru bir yatırım yaptığımızın göstergesi. Bunun yanında deniz uçağı seferleriyle Bursa'da hava ulaşımının da önünü açmış olduk. Bursa Havayolları ile de 250 noktaya uçuş planlıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
730 projeye 3 milyar lira
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN