Gençlerin Tülün annesi

Bursa'da 6 yıl önce kurulan Nilüfer Yardımlaşma Derneği'nin Başkanı 73 yaşındaki Tülün Seçkin, maddi imkânsızlıklardan dolayı üniversite okuyamayan öğrencilerin en büyük destekçisi oldu

Giriş Tarihi: 19.5.2013
Kurmuş olduğu Nilüfer Yardımlaşma Derneği çatısı altında çeşitli etkinlikler düzenleyen ve bu etkinliklerden elde edilen tüm geliri üniversite öğrencilerine burs olarak veren Tülün Seçkin, tam 27 üniversite öğrencisinin okumasına katkıda bulunuyor. Amacının maddi imkansızlıklardan dolayı okuyamayan öğrencilerin hepsine yardımda bulunmak olduğunu ifade eden Seçkin'in en büyük mutluluğu ise okumasına yardımcı olduğu öğrencilerin kendisine 'Öğretmenim' diye hitap etmeleri. Çocukken en büyük hayali öğretmen olmak olan ancak erken yaşta evlendirildiği için okuyamayan Tülün Seçkin, bu hayalini bir dernek kurup maddi durumu iyi olmayan üniversite öğrencilerinin okumasına yardımcı olarak gerçekleştiriyor. Aradan uzun yıllar geçmesine rağmen içindeki öğretmenlik arzusunu hiçbir zaman kaybetmeyen 73 yaşındaki Seçkin, çocukluk hayalini maddi durumu iyi olmayan öğrencilerin üniversite okumasına katkıda bulunarak gerçekleştirmeye karar verdiğini söylüyor. Bu amaçla 6 yıl önce Nilüfer Yardımlaşma Derneği'ni kuran ve kendisi gibi yardımsever 35 üyeyi bir araya toplayan Seçkin, dernek çatısı altında her yıl kermes, gezi, yemek gibi çeşitli etkinlikler düzenleyerek bu etkinliklerden elde edilen geliri üniversite öğrencilerine aylık burslar olarak veriyor.

EN BÜYÜK MUTLULUK

Dernek sayesinde 27 üniversite öğrencisinin okumasına katkıda bulunduklarını belirten Seçkin, "Geçtiğimiz sene ilk mezunlarımızı verdik. Bir kız bir erkek olmak üzere iki tane öğrencimiz okullarını bitirdi ve şu an matematik öğretmeni olarak çalışmaya başladılar. Onların mezun olduğunu görmek bizim için büyük mutluluk. Bu sene de kısmetse 6 öğrencimiz daha mezun olacak" diyor. Kendisi küçükken kız çocuklarının okumasına sıcak bakılmadığını anlatan Tülün Seçkin şöyle konuşuyor: "Bu yüzden ben de okuyamadım ve erken yaşta evlendirildim. En büyük hayalim öğretmen olmaktı ancak okuyamadığım için bunu gerçekleştiremedim. Öğretmenlik hayalimi kurduğum dernek ve üyelerimiz sayesinde öğrencilere burs verip okumalarına katkıda bulunarak gerçekleştiriyorum. Çeşitli takı ve aksesuarlar yapıyoruz. Bunları düzenlediğimiz etkinliklerde satarak gelir elde ediyoruz. Son olarak dernek üyelerimiz arasında bir yemek düzenleyerek en güzel 'basma' kıyafeti giyen kadın yarışması düzenledik. Ben öğretmen olamadım ama okumasına yardımcı olduğumuz öğrencilerimiz bana 'Öğretmenim' diye hitap ediyor. Bu da bana büyük bir mutluluk veriyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençlerin Tülün annesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN