Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sigara yasağına uymayanlara ceza yağıyor

Giriş Tarihi: 31.5.2013

Bursa İl Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Resul Özbek, kentte yapılan tütün denetimlerinde yılın ilk 4 ayında 2 milyon 174 bin TL ceza kesildiğini söyledi

Bursa'da 'Kapalı Alanda Sigara Içme Yasagı'na uymayan isletmelere ve kisilere ceza yagıyor. Tütün yasagına uymayan isletmelere yönelik denetimlerin aralıksız devam ettigini belirten Il Halk Saglıgı Müdürü Uzm. Dr. Resul Özbek, "Il Tütün Kontrol Denetim Ekiplerinin denetimleri sonucunda, bu yılın ilk 4 ayında 2 milyon 174 bin 552 TL para cezası kesildi. Geçtigimiz yıl kesilen ceza oranı yaklasık 2 milyon TL civarındaydı. Bu yıl ise geçtigimiz yıl kesilen ceza miktarını ilk 4 ayda geçtik" dedi.

ÖLÜMLERİN YÜZDE 35'İNİN NEDENİ
Dünya Saglık Örgütü'nün yayınladıgı son rapora göre dünya genelinde tüm ölümlerin yüzde 35'inin kanserden meydana geldigini kaydeden Uzm. Dr. Resul Özbek, 4207 sayılı 'Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun' un uygulanması ile ilgili, Vali Yardımcısı baskanlıgında Il Halk Saglık Müdürlügünün sekretaryasını üstlendigi Il Tütün Kontrol Kurulu çalısmaları sürdürüldügünü söyledi. Konu ile ilgili 27 ekibin çalısmalarına devam ettigini anlatan Özbek, her bir ekipte saglık personeli, polis memuru ve zabıta memurunun bulundugunu ifade etti. Özbek, 2009 - 2012 yılları arasında toplam 159 bin 897 isletme denetlenirken, 3 bin 639 isletmeye ve 6 bin 507 sahsa idari yaptırım kararı uygulandıgını açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sigara yasağına uymayanlara ceza yağıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN