Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuzey Irak'a Bursa çıkarması

Bursa Valisi Şahabettin Harput, Bursalı bir grup işadamı ile Kuzey Irak'ı ziyaret etti. Vali Harput, Bursa'nın Kuzey Irak'taki potonsiyeli değerlendireceğini söyledi

Giriş Tarihi: 2.6.2013
Kuzey Irak gezisinin değerlendiren Vali Şahabettin Harput, Kuzey Irak'ın son yıllarda çok hızlı gelişen, özellikle ekonomik ve ticari bakımdan Türkiye'nin Irak'a yaptığı ihracatın en büyük dilimini üzerine çeken bir bölge olduğunu bildirdi. Türkiye'nin şuan Irak'a yaklaşık 12 milyar dolara yakın bir ihracatı olduğunu ve bunun yüzde 70'inden fazlasının Kuzey Irak bölgesine yapıldığını ifade eden Harput, "Özellikle Gaziantep, Hatay, Adana, Mersin, Urfa gibi illerimizdeki esnaf ve iş adamlarımızın çok ciddi bir yatırım ve ticaret yaptığı o bölgede, Bursamız yeterince ağırlıklı değil. Geçtiğimiz aylarda Irak Bölgesel Yönetimi Sanayi Bakanı Sayın Sinan Çelebi ile beraber 4 valinin ilimize gelerek, Bursa'nın sanayi ve ticaret tecrübesinden istifade etmek üzere bizimle görüşmeler yapmasından sonra, bize yapılan resmi davet üzerine, başkanlığımda Kuzey Irak bölgesine 3 günlük bir ziyaret yaptık. Ziyaretimiz fevkalade olumlu geçti" dedi.

VALİ HARPUT: ATAĞA GEÇECEĞİZ

Vali Şahabettin Harput, Kuzey Irak'ın, özellikle sektörler itibariyle altyapı, inşaat, turizm, eğitim, sağlık, kültür olmak üzere her alanda çok ciddi yatırım açığı olan, yatırıma aç olan bir bölge olduğunu dile getirdi. Harput, Bursa'nın yapacağı çok ciddi yatırımların ve ticari ilişkilerin olacağına inandıklarını bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuzey Irak'a Bursa çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN