Köy okulu yenilendi

Giriş Tarihi: 15.6.2013

Bursagaz Eğitim Gönüllüleri Derneği (EGD) Köy Okulu Yenileme Projesi kapsamında Orhaneli'ne bağlı Yakuplar köyündeki Yakuplar Köyü İlköğretim Okulu'nun bakımını gerçekleştirdi

Bursa'da eğitime verdiği destekle takdir toplayan Bursagaz EGD, Yakuplar İlköğretim Okulu'nda boyadan badanaya, elektrik tesisatından bahçe düzenlemesine, sıradan masaya, tahtadan kaleme öğrencilerin her ihtiyacını karşılayacak çalışmaları gerçekleştirdi. Kütüphaneler Haftası'nda şirket bünyesinde başlattığı kitap toplama kampanyasında toplanan yaklaşık bin kitabı okulda oluşturduğu kütüphaneye bağışlayan şirket ayrıca, köydeki bütün öğrencilere de ayakkabı ve tişört hediye etti.

ÜÇ AY SÜRDÜ
Üç ay süren çalışmaların son halini görmek üzere köy okulunda bir araya gelen Bursagaz ve Bursagaz Eğitim Gönüllüleri ekibi okul bahçesinde düzenledikleri festivalle öğrencilere ve köy halkına eğlenceli anlar yaşattı. Mangal partisinde konuklara pamuk helva, patlamış mısır ve limonata ikramı yapılırken, animatörler çocukları eğlendirdi. Köy halkı da okul bahçesinde gözleme alanı kurdu ve saç üzerinde pişirdikleri gözlemeleri Bursagaz Eğitim Gönüllüleri Ekibi'ne ikram etti. Bursagaz Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Mehmet Yaşar Çerçi "Gerçekleştirdiğimiz bu sosyal sorumluluk projesiyle yenilenen okulumuzun, köy halkını ve öğrencilerini böylesine memnun etmesi bizim için büyük bir mutluluk kaynağı. Bursagaz olarak önümüzdeki yıllarda da eğitime yönelik desteklerimiz devam edecek" diye konuştu.

YENİLENME COŞKUSU
Okullarının yenilenmesiyle büyük mutluluk yaşayan Yakuplar köyününün çocukları, gün boyu animatörlerle eğlenceli dakikalar yaşadı. Köy halkı Bursagaz EGD ekibine desteklerinden dolayı teşekkür etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köy okulu yenilendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN