Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bursa başaramazsa Türkiye başaramaz'

BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk, değişimi destekleyen Bursa iş dünyasının başarısının Türkiye'nin başarısı olacağını söyledi

Giriş Tarihi: 16.6.2013
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Remzi Topuk, Bursa'nın yeni bir misyon ve vizyon edinmesi gerektiğini kaydederek, "Önümüzde 2 yol var. Ya doygunluğa ulaşmış olan Bursa girişimcisini harekete geçireceğiz, ya da yabancı yatırım çekmeye uğraşacağız. Bursa lokomotif olmalıdır. Bursa başaramazsa, Türkiye başaramaz" dedi. Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Şenay Yalçın, üniversitenin Bursa Koordinatörü Prof. Dr İsmail Tatlıoğlu ve Enstitülerden Sorumlu Rektör Danışmanı Yard. Doç Dr. Burak Küntay'ın ziyareti sırasında konuşan BTSO Başkanı Topuk, 124 yıllık deneyime sahip olan Oda'nın köklü geçmişinde önemli işlere imza atıldığına işaret ederek, "Bundan sonraki süreçte de değişimi destekleyen Bursa iş dünyası ve sizler gibi paydaşlarımızda hedeflerimize ulaşmak için, Bursa'nın kazanması için çalışacağız" diye konuştu.

ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİ
Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Şenay Yalçın, "Yeni çağın üniversite anlayışında kampüs duvarları yıkılıyor. Deneyimleriniz bizlere yol göstersin. Bursa, sanayi deneyimiyle gelişimde rol model olsun" dedi. Üniversite sanayi işbirliğinin istenen düzeyi yakalayamadığına işaret eden Yalçın konuşmasını şöyle sürdürdü: "Dünyada eğitimde trend, her 10 yılda bir bilgilerin üçte birinin yenilenmesidir. Engelleri aşabilirsek, Bursa'da bir fakülte kurmak istiyoruz. Kurumsal kültürünüz ve sanayi deneyimizle üniversitemizin akademik altyapısını ve uluslararası ağımızı ortak hedefler için birleştirebiliriz." Enstitülerden Sorumlu Rektör Danışmanı Yrd. Doç Dr. Burak Küntay da, Üniversite'nin uluslararası ağının çok güçlü olduğuna, 7'sinde kampüs olmak üzere toplam 14 ülkede temsilcilikleri bulunduğuna dikkat çekerek, "Bu ülkelerdeki temsilciliklerimizi kendi ofisiniz gibi düşünün. Bursa'yı dünyanın gözbebeği, ticaret merkezi yapma hedefiyle yola çıktığımız projemize manevi desteğinizi istiyoruz. Önümüzdeki dönemde Latin Amerika, Asya ve ABD'den büyükelçileri Bursa'ya getireceğiz. Üniversitelerin eğitim vermek dışında bulundukları şehre ve ülkesine ekonomik, sosyal, kültürel ve siyasi katkı koymak gibi bir görevi de olduğuna inanıyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bursa başaramazsa Türkiye başaramaz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN