Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gemlik nefes alacak

Gemlik, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve içerisinde lunapark, havuz, meydan ve yürüyüş yolları bulunacak olan 32 bin metrekarelik bölge parkı ile nefes alacak

Giriş Tarihi: 21.6.2013
Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz'la birlikte bölge parkının yapılacağı alan içerisinde incelemelerde bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yaşanabilir mekanların artırılması, yeni rekreasyon alanlarının oluşturulması ve kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırmak için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirtti. Düzenlenecek yeşil alanların arsaları ile arazilerini elde etme çalışmalarını ilçe belediyeleriyle sürdürdüklerini, sonra da bunların düzenlemesini gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Altepe, "Bunlardan en önemlilerinden birini de Gemlik'te başlatmış bulunuyoruz. Daha önce hurdacıların bulunduğu Kumla yolu üzerinde, yaklaşık 32 bin metrekarelik alanı yeni baştan düzenliyoruz. Gemlik Belediyesi tarafından kamulaştırması tamamlanan bu alanımızın, yaklaşık yüzde 70'lik kısmında çalışmalara başladık. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Gemlik halkını nefes alacağı, spor ve yürüyüşlerini gerçekleştirebileceği dev bir etkinlik alanını hizmete almış olacağız. Gemlikliler için Gemlik'e değer katan güzel bir proje olacak" dedi.

YELKENLİ SEYİR TERASI

Bölge parkının çocuk oyun ve yeşil alanları, yürüyüş yolları, meydanları, lunaparkı, havuzu, kafeteryaları ve yelkenli seyir terasıyla Gemlik'e yakışacağını söyleyen Başkan Altepe, "İşin uygulamasına geçmiş bulunuyoruz. İnşallah kısa zamanda tamamlamış olacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gemlik nefes alacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN