Longoz ormanları büyüledi

Bursa Gençlik Akademisi ve Karacabey Belediyesi'nin düzenlediği uluslararası yaz kampının ilk gününde yabancı öğrenciler Karacabey Longozu'na hayran kaldı

Giriş Tarihi: 30.6.2013
Brezilya, Meksika, Tunus, Macaristan gibi ülkelerden gelen 45 kişilik öğrenci grubu Yeniköy'de dört gün kamp yaptı. Bursa Gençlik Akademisi Derneği tarafından düzenlenen organizasyon ile kurdukları çadırlarda 4 gün kalan öğrenciler, kamp alanı içinde gönüllerince eğlendi. Öğrenciler kampta dillerini geliştirme imanı da buldu. Kampçıların önceki gün Karacabey'deki durakları Karacabey Longoz Ormanı oldu. 45 öğrenciye gezi boyunca rehberlik eden Karacabey Belediye Başkanlığı Basın Danışmanı Alper Tüydeş, orman ve yaban hayatı hakkında yabancı misafirlere detaylı bilgi verdi. Tüydeş ile Meksikalı bir öğrenci arasında geçen diyalog ise herkesi kahkahaya boğdu. Tüydeş anlatımı sırasında yılan balıklarının Meksika'dan buraya üremek ve besin bulmak için geldiğini ifade edince Meksikalı öğrenci "Sevişmek için Meksika'da yer mi yokmuş" esprisiyle herkesi güldürdü.

BÖCEKLERİ İNCELEDİLER
Öğrenciler gezi boyunca böcekleri ve renkli kuşları ilgiyle incelerken, çok merak ettikleri yaban atlarını ve zamanı geçtiği için artık açmayan nilüfer çiçeklerini göremeden longoz ormanlarından ayrıldı. Öğrenciler diğer zamanlarında voleybol turnuvası, plaj futbolu, grup dansları ve benzeri aktivitelerle gönüllerince eğlenmeye devam etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Longoz ormanları büyüledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN