Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Silivri yoğurdu dünyaya açıldı

Geleneksel olarak yapılan Silivri Yoğurt Festivali’nin 52’incisi bu yıl 10 bin vatandaşın katılımı ile gerçekleşti.

Giriş Tarihi: 2.7.2013 11:19
Silivri Belediyesi Bando takımı eşliğindeki yürüyüşte Silivri Kaymakamı Salih Keser ve Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklarda hazır bulunurken başta Litvanya, Yunanistan, Rusya, Filistin, İtalya, Endonezya, Belçika, Sırbistan, KKTC, Bulgaristan ve Makedonya gibi 11 ülkenin dans ekipleri de korteje renk katan isimler oldu.

Kortej yürüyüşü sırasında nostalji havasındaki Yoğurtçuların, Silivrili halka 5 bin kutu yoğurt dağıtıp eski festival geleneklerini yeniden canlanması sağlandı. Bu arada kortej yürüyüşü sırasında dağıtılan yoğurtlar camlardan ve balkonlarından izleyenlereelden ele dağıtılması objektiflere yansıyan renkli kareler arasında yer aldı. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, "Silivri Yoğurdunu uluslararası etkinlikler ile tüm dünyaya duyuracağız" diye konuştu.

Kortej yürüyüşünün ardından bu yıl denizcilik bayramı olan kabotaj bayramı nedeniyle Silivri sahilinde balıkçı heykelinin de açılışı gerçekleştirildi. Açılışı ise Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Silivri kaymakamı Salih Keser ve dünyaca ünlü Silivrili Heykeltıraş Kemal Tufan tarafından yapıldı. Hafta sonuna kadar sürecek etkinliklerde ilk üç gün yerel sanatçılar sahne alırken son 3 gün ise Hadise, Edip Akbayram ve Sıla sahne alacaklar.

Öte yandan Yoğurt mayalama yarışı, yoğurt yeme yarışı, sportif etkinlikler, Kültür sanat ve el sanatları sergileri olmak üzere dolu dolu bir festival vatandaşları beklemekte.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Silivri yoğurdu dünyaya açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN