İpekçilik canlandırılacak

MÜSİAD Bursa Şubesi Tekstil ve Deri Sektör Kurulu, Bursa'nın yitirilen bir değeri olan İpek ve İpek Böcekçiliği'nin yeniden canlandırılması için kolları sıvadı. Amaç 'Bursa ipeğini geri istiyor' mesajını vermek

Giriş Tarihi: 12.7.2013
MÜSİAD Bursa Şubesi Tekstil, Deri Sektör Kurulu Başkanı Halil İbrahim Biçer, Bursa'nın geleneksel değeri ipekçilikle ilgili bir durum değerlendirmesi yapmak ve geleceğe dair bir vizyon çizmek için toplanma ihtiyacı hissettiklerini söyledi. Bu toplantından çıkacak sonuçların diğer toplantılarda olduğu gibi ilgili mercilere iletileceğinin altını çizen Biçer "Amacımız, 'Bursa ipeğini geri istiyor' mesajını ilgililere ulaştırmak ve bu yönde tarafların elbirliğiyle başlatılacak süreci desteklemek" dedi.

HİNDİSTAN'A DİKKAT

Biçer, bazı şehirler ile bazı ürünlerin birbirlerini bütünleyen iki yarım olduğunu, Bursa ile ipeğin de kelimenin tam anlamıyla bu ifadeyle örtüştüğünü dile getirdi. Sanayi ve diğer sektörde olduğu gibi ipek böcekçiliği ve ipek üretiminde de Çin ve Hindistan tehlikesine işaret eden MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Hasan Çepni ise dünya tekstiline nam salmış "Bursa İpeği" ve "Türk İpeği"nin yeniden eski günlerine dönmesi için yürütülen çalışmalara MÜSİAD olarak destek vermeye hazır olduklarını ifade etti. Çepni, bu kapsamda da gerçekleştirilen sektör kurulu toplantısının önemli olduğunu belirtti. Çepni "Kozahan'da acı bir tablo var. Kozahan gibi ipekçilik için önemli bir merkezde ithal ürünler satılıyor. Tam tersi hakiki Bursa ipeğinin satılması gerekir. Hindistan ve Çin'den gelen malların satılmasının bir anlamı yok" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İpekçilik canlandırılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN