Bursa sahilleri artık tertemiz

Giriş Tarihi: 21.7.2013

Bursa'da vatandaşların yoğun olarak denize girdiği Karacabey, Gemlik, Mudanya, Orhangazi ve İznik Gölü çevresindeki 23 noktadan alınan 93 numuneden 91'i temiz, 2'si kirli çıktı

Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğü Çevre Sağlığı Şube Müdürü Dr. Arife Ercan numune sonuçlarının www.bhsm.gov. tr adresinde yayınlandığını, ayrıca ilgili kaymakamlıklara ve yerel yönetimlere de halka duyurulması için gönderildiğini söyledi. Dr. Arife Ercan, çalışmaların titizlikle yürütüldüğünü hatırlatarak "Analiz sonuçlarında uygun çıkmayan yerler konusunda kirliliğin kaynağından durdurulmasının teminini istiyoruz. Ayrıca çevre ve halk sağlığının korunması, yüzme alanlarındaki muhtemel kirliliğin önlenmesi için numune sonuçları uygun çıkıncaya kadar gerekli tedbirlerin alınması ve yüzme alanının kullanıma kapatılması konularında İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğüne ve ilgili belediyelere bildirim yapıyoruz" dedi.

91 NOKTA UYGUN ÇIKTI

2012'de Bursa sahil şeridindeki 22 odaktan toplam 7 turda 154 deniz suyu numunesi alındığını hatırlatan Ercan şöyle konuştu: "15 Haziran 2012 ile 15 Eylül 2012 tarihleri arasında numune alınan 22 odağın yılsonu sınıflandırması sonucu, 7'si iyi, 12'si orta, 3'ü ise kötü kalite su olarak değerlendirilmişti. Halkımızın yüzme amaçlı kullanılan plajlarımızdan azami ölçüde güvenli faydalanması için 22 olan numune alma odak yerimiz, Mudanya ilçesindeki bir odağın daha eklenmesiyle 2013'te 23'e çıktı. 2013 yaz sezonu boyunca, Çevre Sağlığı Şubemiz tarafından 93 deniz suyu numunesi alındı. Bunların 91'i uygun, 2'si uygunsuz çıktı."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa sahilleri artık tertemiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN