Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bravo çocuklar

Bursa'da üniversite öğrencisi 7 genç, kurdukları Gençlik Akademisi adlı dernekle dünyanın değişik ülkelerindeki öğrencileri, Bursa'daki lise öğrencileriyle buluşturuyor

Giriş Tarihi: 26.7.2013
Uludağ Üniversitesi'nde okuyan 7 genç, öğrencilerin farklı ülkeleri tanımaları ve dil öğrenebilmeleri için Gençlik Akademisi adını verdikleri bir dernek kurdu. Ahmet Acar (21), Ömer Alparslan (20), Alpengi Duran (20), Furkan Nazlım (21), Sezgin Akkoyun (20), Damla Toptaş (21), Pelin Alparslan (23), lise öğrencilerinin öncülük ettiği proje kapsamında ilk olarak Karacabey'e bağlı tatil beldesi Yeniköy'de yaz kampı düzenleyen 7 genç, sosyal medya üzerinden Meksika, Brezilya, Tunus, Macaristan, Ukrayna gibi ülkelerdeki yabancı öğrencilere ulaşarak kendi imkânlarıyla öğrenci değişimine başladı. 8 yabancı öğrenciyi kampa getirerek 22 Türk öğrenciyle kaynaştıran grup öğrencilerden hiçbir ücret almıyor.

HEM EĞLENCE HEM EĞİTİM

Amaçlarının Bursa'daki lise öğrencilerine yeni kültürler tanıtmak ve yabancı dillerini gelişmelerini sağlamak olan Gençlik Akademisi Derneği üyeleri, "Düzenlemiş olduğumuz kampta Türk öğrenciler, diğer ülkelerden gelen öğrenciler ile konuşarak İngilizcelerini geliştiriyor. Aynı zamanda İngilizce pratik yaparak 'acaba yanlış bir şey söyler miyim' konusundaki korkularını da yeniyorlar. Gün içerisinde plaj voleybolu, plaj futbolu ve Amerikan futbolu gibi sportif faaliyetlerle bir araya gelen öğrenciler, hem eğleniyorlar hem de yabancı dillerini geliştirmenin mutluluğunu yaşıyorlar" diye konuştu. Öğrenciler tüm bu çalışmaları sadece kendi imkânları ile yaptıklarını belirterek, belediye ve iş adamlarının desteklerini beklediklerini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bravo çocuklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN