Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kentin doğusu konforlu ulaşımla buluşuyor

ray Kestel Hattı'nda ray döşeme çalışmaları büyük ölçüde tamamlanırken, istasyonlardaki ince işçilikler hızla sürüyor.

Giriş Tarihi: 26.7.2013 11:01
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, tamamlanan istasyonları peyderpey sisteme dahil edip, konforlu ulaşımı bu yıl içinde Kestel'le buluşturmak istediklerini söyledi.
'da ulaşım problemini raylı sistem yatırımları ile çözmeyi hedefleyen ve bu doğrultuda bu dönem programda olmamasına rağmen inşaatına başlanan 7 duraklı 8 kilometrelik Bursaray Kestel Hattı'nda çalışmalar hızla sürüyor. Toplam 7 adet hemzemin istasyon, Esenevler ve Kestel olmak üzere iki adet köprülü kavşak, Hacivat, Balıklı ve Deliçay Köprülerin yenilenmesi ve üç adet trafo binasını bünyesinde barındıran proje kapsamında ray döşeme çalışmaları büyük oranda tamamlandı. Engelli vatandaşlar için engelli asansörleri ve yürüyen merdivenlerin yer aldığı ilk altı istasyondaki imalat ilerlemesi yüzde 85'leri aşarken, ince işler ve elektrik-mekanik tesisat işleri devam ediyor.

'HEDEF YIL İÇİNDE BİTİRMEK'
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Genel Sekreter Seyfettin Avşar, Genel Sekreter Yardımcıları Bayram Vardar ve Mustafa Altın ile ilgili daire amirleriyle birlikte çalışmaları yerinde inceledi. Fidyekızık ve Şirinevler istasyonlarında devam eden çalışmaları izleyen Başkan Altepe, çalışmalarda sona gelindiği, bu yıl içinde çağdaş ve konforlu ulaşımı Kestel ile buluşturacaklarını kaydetti. İstasyon geçiş bağlantılarının tamamlandığını ve karayolu üzerindeki trafiği aksatacak engel kalmadığını dile getiren Başkan Altepe, istasyon binalarında ince işçiliklerin devam ettiğini ve kısa sürede bu çalışmaların da tamamlanacağını söyledi. İstasyon binalarının kalite ve konfor açısından batıdaki istasyonlardan hiçbir eksiğinin bulunmadığını dile getiren başkan Altepe, 'Gerek engelli asansörlerimiz gerekse yürüyen merdivenlerimizle halkımız için her türlü konforu sağladık. Çalışmalarımız gece gündüz devam ediyoruz. Tamamlanan istasyonlarımızı peyderpey sisteme dahil edeceğiz. Bu yıl içinde tamamlamayı hedeflediğimiz çalışma ile artık halkımız Kestel'den kentin merkezine ve üniversiteye kadar kesintisiz bir şekilde ulaşabilecek' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kentin doğusu konforlu ulaşımla buluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN