Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Osmangazi Belediyesi kapı kapı dolaşıyor

Giriş Tarihi: 4.8.2013

Osmangazi Belediyesi tarafından geçtiğimiz mart ayı sonunda uygulamaya konulan "Hizmet Evinizde" projesi kapsamında oluşturulan ekip, 4 ayda 77 mahalleyi ziyaret etti

Hizmet Evinizde ekibi üyeleri, zilini çaldığı 13 bin 106 vatandaştan 10 bin 123'ü ile bire bir görüşerek istek ve şikâyetlerini dinleyip, sorunlarının çözümüne doğrudan yardımcı oldu. 109 mahalle, 27 köy ve 900 bine yaklaşan nüfusu ile Türkiye'nin en büyük 4'üncü ilçesi olan Osmangazi'de, vatandaşların zilini tek tek çalan 5 bayan 5 erkek toplam 10 kişiden oluşan ekip üyeleri, vatandaşın sorunlarını bire bir dinleyip çözümüne doğrudan katkı sağlıyor.

GÜNDE 170 EV

Daha önce belirlenen program çerçevesinde, kapı kapı dolaşarak vatandaşın sorunlarını dinleyen ekip üyeleri, öncelikle belediyenin o mahalle ve sokakta yürüttüğü çalışmalardan başlayarak, ilçedeki çalışmalar hakkında bilgi veriyor. Bir bayan bir erkek ikişer kişilik gruplar halinde, Başkan Mustafa Dündar'ın selamı ile günde ortalama 170 hanenin kapısını çalan 'Hizmet Evinizde' ekibi üyeleri, belediyenin çalışmalarının yanı sıra, diğer kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşın yaşadığı sorunların çözümünde de bir köprü görevi üstleniyor. "Sizin İsteğiniz, Bizim Görevimiz" sloganı ile her gün ortalama bir mahallenin gezilerek vatandaşların istek ve önerilerini dinlediklerini söyleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, görevlerinin sadece şikâyet dinlemek olmadığını, iletilen şikayetlerin anında hizmet masaları aracılığı ile ilgili birimlere aktarıldığını açıkladı. Dündar çalışmaları bizzat kendisi takip ederek 'Hizmet Evinizde' ekibi ile sık sık bir araya geliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osmangazi Belediyesi kapı kapı dolaşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN