Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vatandaşlar plajın tekrar düzenlenmesini istiyor

Giriş Tarihi: 6.8.2013 12:15

lı vatandaşlar 1999 Marmara depremi öncesi halk plajı olarak kullanılan 'Canlı Balık' isimli bölgenin tekrar plaj olarak düzenlenmesini istiyor.

1999 Marmara depremi öncesi 'nın sayılı plajlarından olan 'Canlı Balık' plajı deprem ve sonrasında yaşanan su akıntıları sebebiyle büyük zarar gördü. Deprem öncesi vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği plaj şuan ise atıl durumda.
Rüstempaşa Mahalle Muhtarı Nazım Özkılıç, yetkililere seslenerek Canlı Balık isimli alanın tekrardan düzenlenip halkın kullanımına açılması gerektiğini belirtti. Kılıç, 'Şu anda burası atıl durumda olduğu için bu alana kimin gelip gittiğini bilmiyoruz. Bu yüzden acilen halkın kullanabileceği şekilde düzenlenmesi ve vatandaşların kullanımına açılması gerekiyor' dedi.

Mahalle sakinlerinden Oktay Öztürk isimli vatandaş ise, 'Bizim çocukluğumuz burada geçti. Yüzmeyi eski adıyla canlı balık olan bu alanda öğrendik. Şimdi bu alanın bu bakımsız halini gördükçe içimiz acıyor. Hem mahallemizde oturanların hem de Sapancalıların rahatça ve kolayca ulaşabileceği bu alanda şimdi büyük kayalar var. Bu alana sadece mıcır ve kum dökülse kafi. Fazla bir maliyeti olacağını düşünmüyorum. Yetkililerden rica ediyoruz bir an önce biz ve çocuklarımızın yüzeceği atıl durumda olan bu alanı düzenlesinler' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vatandaşlar plajın tekrar düzenlenmesini istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN