Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyük gün 17 Ağustos

Giriş Tarihi: 9.8.2013

Türkiye genelinde başlatılacak kentsel dönüşümün startı Bursa'dan verilecek. Başbakan Erdoğan'ın katılımıyla 45 ilde 90 bin konutun dönüşümü için 17 Ağustos'ta düğmeye basılacak

Türkiye'nin en önemli gündem maddelerinden biri olan kentsel dönüşümün startı Bursa'dan verilecek. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla 45 ilde toplam 90 bin konutun dönüşümü için Yıldırım'da düğmeye basılacak. 17 Ağustos'ta Bursa'da olacak olan Başbakan Erdoğan, Yıldırım ilçesinde yer alan Mevlana Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüm çalışmalarını da törenle başlatacak. AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 17 Ağustos'ta Bursa'da düzenlenecek büyük bir törenle, 45 ildeki dev kentsel dönüşüm çalışmalarını başlatacağını açıkladı. Yalçın, Başbakan Erdoğan'ın 17 Ağustos Cumartesi günü büyük bir törenle, Türkiye genelinde 45 ili ve 90 bin konutu kapsayan dev kentsel dönüşüm hamlesine start vereceğini söyledi.

BURSA İÇİN GURUR GÜNÜ

Program kapsamında Yıldırım Belediyesi'nin Mevlana Mahallesi'nde planladığı büyük kentsel dönüşüm çalışmasının da yer alacağını söyleyen Yalçın, şöyle konuştu: "Hükümetimizin tüm Türkiye'de öngördüğü büyük kentsel dönüşüm hamlesi, çok büyük bir kalabalık ve güçlü biçimde Bursa'dan başlatılacak. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 45 ilde aynı anda başlatacağı bu büyük ve çok önemli dönüşüm hamlesine Bursa'dan start verecek olması, bu konuda düzenlenen yasanın Bursa özelinde dikkate alınarak geliştirilmiş olması bakımından bizim için ayrı bir gurur kaynağı. Öngördüğümüz kentsel dönüşüm hamlesi, şehrimizin bütününü dikkate alan ve halkımızın da tam anlamıyla güvenliğini sağlayacak, sağlıklı şehir prensiplerine göre şekillendirilmiş, kentimizin ve ülkemizin tarihini değiştirecek nitelikler taşıyor. Başbakanımızı Bursa'da en iyi biçimde ağırlamak için hazırlıklarımıza başladık. Bu dev kentsel dönüşüm hamlesi hem Bursa'mıza hem ülkemize hayırlı olsun."

TRAMVAYI RAYA İNDİRECEK

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de tramvay için düzenlemelerin son aşamaya geldiğini belirti. Başkan Altepe İpekböceği'ni 17 Ağustos'ta Başbakan Erdoğan'ın katılımıyla raya indirmeyi hedeflediklerini söyledi. Altepe "Modern ulaşım sistemi olan T1 tramvay hattı Bursa caddelerinde yolcu taşımak için gün sayıyor. Kentin ana caddelerinde gerçekleştirilen çalışmalarda ise sona gelindi. Tramvayın test sürüşlerini, 17 Ağustos'ta Bursa'ya gelecek olan Başbakanımız ile birlikte başlatmayı hedefliyoruz. Aracımız önce fabrika içinde testten geçirilecek, sonra raya indirilecek" diye konuştu.

45 İLDE BİRDEN BAŞLAYACAK
Başbakan Erdoğan tarafından Bursa'nın Yıldırım ilçesinden start verilecek olan kentsel dönüşüm hamlesi 45 ili birden kapsayacak. 90 bin konut yapılan planlar doğrultusunda sil baştan inşa edilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyük gün 17 Ağustos
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN