Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Deniz ayaklarına geldi

Giriş Tarihi: 25.8.2013

Bursa İnegöl Belediyesi, denize gidemeyen çocuklar için serinlik keyfini mahallelere taşıdı. Üç farklı noktaya kurulan havuzlar bir ay boyunca ücretsiz hizmet verecek

Bursa'da İnegöl Belediyesi sosyal sorumluluk projeleri kapsamında çocuklar için önemli bir projeye imza attı. Deniz ve havuzdan uzak olan çocukların ayağına havuz götüren İnegöl Belediyesi, 'Bizim Mahallenin Havuzu' projesi kapsamında okulların bahçelerine 5x10 metre büyüklüğünde diktörtgen havuz ve 7,5 metre çapında yuvarlak havuz kurdu. 3 farklı noktaya kurulan havuzlar 1 ay boyunca ücretsiz olarak çocuklara hizmet verecek. Sıcak yaz günlerinde çocukların hem serinlemesi hem de yüzmenin tadını çıkartması için başlatılan 'Bizim Mahallenin Havuzu' projesi kapsamında seyyar havuzlar ilk olarak Süleymaniye Mahallesi ve civar mahallelerdeki çocuklara hizmet vermek üzere İstaş Kentaş İlköğretim Okulu bahçesinde kuruldu. Cankurtaranların ve yetkililerin nezaretinde belirli bir sayıyla sırayla havuza alınan çocukları Belediye Başkanı Alinur Aktaş da ziyaret etti. Ziyaret esnasında çocuklar ve aileleri proje için Başkan Aktaş'a teşekkür ettiler.

'ÇOCUKLARA MORAL OLDU'
Ziyaret esnasında projeye ilişkin açıklama yapan Aktaş, "Yaz sıcakları çok yüksek seyrediyor. Öğrenciler için yaz tatili de devam ediyor. Yaz tatili boyunca birçok vatandaşımız, çocuklarını da alarak serinlemek için denize, havuzlara koştu. İmkanı ve vakti olmayanlar ise çeşitli park ve yeşil alanlarda piknik yapmayı tercih ettiler. Malumunuz, okullarımızın açılmasına son 1 ay kaldı. Sosyal sorumluluk projelerini kendisine görev bilmiş bir belediye olarak, öğrencilerimize okul öncesi moral olması, imkanı olmayanlara ücretsiz bir imkan sunabilmek ve vakitsizlikten dolayı denize veya havuza gidememiş birçok yavrumuza havuz keyfi yaşatabilmek amacıyla 'Bizim Mahallenin Havuzu' projesini başlattık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Deniz ayaklarına geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN