Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sokaklar galeriye dönecek

Bursa'yı ve Bursalıları fotoğraf sanatının en güzel örnekleriyle buluşturmak amacıyla düzenlenen 'Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali'nin üçüncüsü bu yıl 5-12 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek

Giriş Tarihi: 30.8.2013
Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi ve Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) işbirliğiyle düzenlenen BursaFotoFest 5-12 Ekim arasında kenti adeta özel bir fotoğraf galerisine çevirecek. Festivale katılan fotoğraflar, bir hafta boyunca, Merinos AKKM başta olmak üzere Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi, Cumhuriyet Caddesi ve Bursa'nın çeşitli yerlerinde sergilenecek. Ayrıca, fotoğraf ve maket kitap yarışmaları, seminerler, ustalarla söyleşi geceleri, gösteriler, portfolyo değerlendirmeleri de festival etkinlikleri arasında yer alıyor.

DEV BİR GALERİ GİBİ

Festival kapsamında 'Kentin Renkleri' temasıyla ulusal fotoğraf yarışması ve 'Hayatın Renkleri' temalı uluslararası fotoğraf yarışması düzenlenecek. Fotoğrafa gönül veren herkesin katılabileceği ulusal ve uluslararası yarışmalara, 15 Eylül Çarşamba gününe kadar başvuru yapılabilecek. Ulusal Fotoğraf Yarışması'nda birincilik ödülü 5 bin TL, ikincilik ödülü 3 bin TL, üçüncülük ödülü 2 bin TL olarak belirlendi. Uluslararası Fotoğraf Yarışması'nda ise birincilik ödülü FIAP altın madalya ve 4 bin dolar, ikincilik ödülü FIAP Gümüş madalya ve 3 bin dolar, üçüncülük ödülü FIAP bronz madalya ve 2 bin dolar olarak belirlendi. Yarışmalara www.bursaphotofest.org adresi üzerinden başvurulabileceği belirtildi. Ayrıca, maket kitap yarışması ile de fotoğraf projelerine yönelik maket kitaplar değerlendirilecek, en iyi tasarıma ödül olarak kitabın baskısı yapılacak. Dünya fotoğrafının önemli isimleri Bruno Barbey, Thomas Hopker, Gael Turine, Christopher Morris, Massimo Mastrorillo, Davide Monteleone, Christiane Garcia Rodero ve Türk fotoğrafının önemli isimleri Kamil Fırat, Kutup Dalgakıran, Ali Alışır ve Nihal Gündüz'ün fotoğraflarının da sergileneceği BursaFotoFest, kenti dev bir galeriye dönüştürecek. Bursa Kent Konseyi Başkanı (BKK) Semih Pala, "Bursa Kent Konseyi ve Bursa Büyükşehir Belediye olarak 'Bursa Fotofest' programını geleneksel hale getirebilmek için yoğun çaba harcıyoruz. Tüm Bursalıların katkılarını bekliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sokaklar galeriye dönecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN