Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlık turizmi Bursa için şans

BUSAT Yönetim Kurulu Üyesi Opr. Dr. Serbülent Orhaner, sağlık turizminin Türkiye ve Bursa için bir şans olduğunu söyleyerek, bunu fırsata çevirebileceklerini söyledi

Giriş Tarihi: 1.9.2013
Bursa Sağlık Turizmi Derneği (BUSAT) Yönetim Kurulu üyesi ve Bursa Soranus Kadın sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi Sahibi Opr. Dr. Serbülent Orhaner, Türkiye'nin sağlık turizmi alanında her türlü özelliğe sahip olduğunu belirtti. Türk insanındaki pratik zekanın dünyadaki bir çok ülke insanıyla kıyaslanmayacak kadar yüksek olduğunu söyleyen Orhaner, dünya uygarlığının gerçek anlamda ilk ortaya çıktığı topraklar olarak Türkiye'nin, dünyanın en değerli toprağı olduğunu dile getirerek, "Bu anlamda gerek ülke olarak gerekse de Bursa olarak sağlık turizminde büyük şansa sahibiz. Bunu fırsata çevirebiliriz" dedi.

BUSAT ÜLKE İÇİN BİR ŞANS

Opr. Dr. Serbülent Orhaner, Sağlık Turizmi için gerekn alt yapı ve çalışmaların yürütüldüğünü hatırlatarak Bursa Sağlık Turizm Derneği (BUSAT)'ın çok önemli bir misyonu üstlendiğini savundu. Orhaner, "BUSAT Türkiye'ye ve Bursa'ya çok şey katacak bir organizasyondur. Sağlık Turizmi'nde her şey den önce devletin bu işi yapıp yapmamaya karar vermesi lazım. Yapmak istiyor ise özel sağlık kuruluşları ile konuşarak önlerini açması lazım. Önümüz açılmadığı sürece bireysel birkaç girişimden öteye geçemeyiz. Bunun önü açılırsa başka ülkelerin Avrupa'nın 20 yıl 30 yıl önce yapmaya başladığı sağlık turizmini çok rahatlıkla yaparız. Türkiye ciddi boyutlarda refaha kavuşur. Sağlık hizmetini satarken sıradan hizmetleri değil üst düzey hizmetleri satmalıyız. Bunun içinde yandal uzmanlıklarının gelişmesi lazım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık turizmi Bursa için şans
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN