Kurtuluş sağlık turizminde

Termal kaynaklarını yeniden değerlendirmeye başlayan Bursa, tesisleşme konusunda önemli aşamalar katetti. Marigold Thermal &Spa Hotel, bu anlamda kentin en dikkat çeken turistik tesisi olarak göze çarpıyor

Giriş Tarihi: 8.9.2013
Sağlık turizmi kaplıcaları dolayısıyla Bursa'nın en yakın olduğu konulardan biriyken, yabancı ülkelerin faaliyetleri ve Afyonkarahisar başta olmak üzere farklı illerin atılımları neticesinde akla gelen yeni bir kavram halini aldı. Osmanlı padişahları ile komutanlar ve ünlü sultanlar Bursa'ya gelerek tedavi olmuş ve termal kaynakların her türlü imkanından faydalanmıştı. Bursa bu anlamda önemli bir merkez olmasına karşın zamanla elde olan kaynaklar unutuldu ve çağa ayak uyduramadı. Hatta Bursalılar bile başka merkezleri arar hale geldi. Yer altı ve yer üstü zenginliklerinin geç de olsa farkına yeniden varan Bursa son birkaç yılda atağa geçti. Kentte yeni yapılaşmalarle kaynakların doğru kullanımı hızlandı, yabancı turistlerin tercih etmesi için de farklı çalışmalara gidildi. Bursa'ya yeni kazandırılan merkezlerden birisi de MARIGOLD Thermal & Spa Hotel... Mimarisinden verdiği hizmete kadar farkını ortaya koyan MARIGOLD Thermal & Spa Hotel, Bursa için kaliteli hizmet anlayışı ile turistlere hizmet ediyor. Tesisin Genel Müdürü Muharrem Kurban, geçmişin termal merkezi olan Bursa'nın eski parlak günlerine dönmek için yeniden toparlandığını ve mücadelesine hızla devam ettiğini söyledi. Sağlık turizmi alanında yürümenin önemli olduğunu vurgulayan Kurban, ileriye dönük çalışmaların dört adımda toparlanması gerektiğini savundu. Kurban, "İnsan eğitimi en önemli hedef çünkü hizmeti insanla vermeniz gerekiyor. İkincisi tesislerin fiziki durumu, üçüncüsü tanıtım, dördüncüsü ise pazarlama kabiliyeti. Bursa'da en iyi başardığımız konu bunlardan ikincisi olan tesislerimizin yeterliliği ve fiziki durumu. Gerçekten bu konuda Bursa övgüyü hak ediyor. Elimizdeki tesisler Türkiye ortalamasının çok üzerinde. İşletmeler özellikle son 5 yılda çok desteklenmiş, teşvik edilmiş ve son halini almıştır. Bu açıdan baktığımızda bir işletme eksikliği veya yetersizliği söz konusu değildir" açıklamasında bulundu.

SADECE TESİS SORUNU ÇÖZMEZ

Bursa'nın hedeflerine koşmasında insan kaynağının önemine de değinen Muharrem Kurban, "Dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen turistlerin önce çevreye bakıyor. Şehir içi trafik konusunda yaşanan aksaklıklar, çevredeki kötü koku ve İngilizce tabela eksikliği gibi hemen akla gelen birkaç aksaklık bütün çabaların yok olmasına neden olabilir. Bütünüyle Bursa'nın hedefe kilitlenmesi ve sivil toplum kuruluşları dahil bütün Bursa'nın amaca dönük çalışması ile geleceğe emin adımlarla bakılabilir" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurtuluş sağlık turizminde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN