Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Parka gece yarısı baz istasyonu kurdular

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde bir parka gece yarısı yerleştirilen baz istasyonu, vatandaşların tepkisini çekiyor.

Giriş Tarihi: 19.9.2013 11:10
Bursa'nın Nilüfer ilçesinde bir dinlenme parkına gece yarısı yerleştirilen baz istasyonu mahalle sakinlerinin tepkisini çekiyor. Vatandaşlar, belediye tarafından mühürlenen baz istasyonunun kaldırılmasını istiyor.

Türkiye genelinde şehir merkezine konulan baz istasyonları kamuoyunun tepkisini çekiyor. Kimi baz istasyonları farklı metotlarla kamufle edilirken, kimileri alelade yerleştiriliyor. Bursa'nın merkez Nilüfer ilçesinde Beşevler Mahallesi'ndeki İğde Parkı'nda aydınlatma direğine monte edilen baz istasyonu da bunun örneklerden biri. Baz istasyonunu istemeyen mahalle sakinleri Nilüfer Belediyesi'ne başvurarak gereğinin yapılmasını istedi. Belediye yetkilileri baz istasyonunun olduğu direği mühürledi.

Beşevler Mahallesi Muhtarı Erol Yılmazer, dinlenme parkına yapılan baz istasyonunun kaldırılması için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, 'Burası bir dinlenme parkı. Çocuklarımız ve ailelerimiz burada dinleniyor. Bu teknoloji nimetlerinden yararlanmak için bedeller mutlaka ödenmeli ama bu baz istasyonunu parkın içine yapmak sakıncalı. Baz istasyonunun burada olması çok doğru değil. Halk olarak tepkiliyiz. Bu konuyla ilgili ilgili birimlere başvurular yaptık. Şunu anlayamıyoruz. Niçin gece yarısı yangından mal kaçırırcasına aydınlatma adı altında bu baz istasyonunu dikiyorlar?' dedi.

Baz istasyonunun bulunduğu parkın etrafında iki hastane olduğunu ifade eden Yılmazer, 'Bu kadar insanlar cahil değil. Bu bölgede iki özel hastane var. Sağlık birimlerinin olduğu yere bu yapılmamalı' diye konuştu.
Mahalle sakinlerinden Ahmet İnce ise, baz istasyonunun bir ay evvel dikildiğini kaydederek, 'Nilüfer Belediyesi'ne bu konu ile ilgili müracaatta bulunduk. İzin alınmadığı konusunda bilgi geldi. Belediye yetkilileri de gelerek burayı mühürledi. Biz bunlarla ilgili gerekli teşebbüsü yaptık. Dinlenme parkına baz istasyonu kurulmasını istemiyoruz' ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Parka gece yarısı baz istasyonu kurdular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN