Türkiye'nin en iyi haber sitesi

orman köylerine su tankeri dağıtıldı

Orman Bölge Müdürlüğü, orman yangınlarına erken müdahale için 13 adet 2,5 tonluk çok amaçlı su tankerini orman köylerine dağıttı.

Giriş Tarihi: 20.9.2013 11:09
Orman Bölge Müdürlüğü, daha önce eski Vali Şahabettin Harput'un katılımıyla 30 adet 2,5 tonluk su tankerini orman köyü muhtarlarına teslim etmişti. Ödeneğin artması nedeniyle temin edilen 13 adet 2,5 tonluk su tankeri daha talebi olan 13 köy muhtarına verildi. Su tankerlerinin kullanımı uygulamalı olarak gösterildi.

Törende konuşan Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun, şunları dile getirdi: "Orman yangınlarıyla mücadelede ilk önce orman yangını çıkmaması için tedbirlerle önlemek ikincisi de eğer yangın çıkarsa erken ve etkili müdahale etmek. Öncelikli istirhamız bu kurak mevsimde, sıcak havalarda ateş yakılmamasıdır. En ufak bir kıvılcım felaket oluyor."

Yangına erken müdahale etmenin önemine dikkat çeken Coşkun, şöyle devam etti: "Yangın çıktığında, ne kadar erken müdahale edersek söndürmek o kadar kolay, büyürse o kadar zor. Bu su tankerlerini almaktaki gayemiz söndürme ekipleri gelinceye kadar o köydeki vatandaşlarımız kullanarak müdahale etsinler. Şimdiye kadar 52 tane dağıttık, 13 tane de şimdi dağıtıyoruz. Dağıtmaya da devam edeceğiz. Sizden isteğimiz bunu kullanmayı tam öğrenerek, her zaman hazırlıklı olmanızdır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa orman köylerine su tankeri dağıtıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN