Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bursa'ya dev eğitim köyü!

Bursa'da Türkiye'nin en büyük eğitim kampüsü eğitime başladı. 300 bin metrekarelik alanda 5 meslek lisesinin aynı anda eğitim vereceği özel kampüste 6 bin öğrenci eğitim ve öğretim alacak

Giriş Tarihi: 27.9.2013
Bursa İnegöl'de yapımı tamamlanan 'Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampusu'nda ilk açılış Bursa Valisi Münir Karaloğlu'nun katılımıyla yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve çok sayıda protokol mensubunun da katıldığı açılışta ilkokul, endüstri teknik ve meslek lisesinin açılışı yapıldı. Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampusu, sosyal donatı alanları, yurtları, spor salonları ve eğitim binalarıyla birlikte "Türkiye'nin en büyük ortaöğretim kampusu" olarak gösteriliyor.

KAMPUSTE HERŞEY VAR

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, 2005'te hayırsever Mehmet Yıldız tarafından yapımına başlanan "Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampusu'ne yaptığı ziyarette, Türkiye'nin eğitimde ve sağlıkta kampus sistemine geçmeye çalıştığını söyleyerek örnek yatırımın hayırlı olması temennisinde bulundu. 300 bin metrekarelik alana inşa edilen kampusta 5 meslek lisesi, atölyeler, salonlar, yurtlar, sosyal donatılar bulunuyor. Bu yıl ilkokulu açılan kampusun Endüstri teknik ve meslek lisesi de hizmete açılırken, kasım ayı içerisinde de kız ve erkek yurtlarının hizmete açılması bekleniyor. 2014'te ise kampusun tüm okullar, yurtlar ve diğer donatılar hizmete açılacak. Kampusta 6 bin eğitim ve öğretim görmesi bekleniyor. Konuşmanın ardından Karaloğlu, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, İnegöl Kaymakamı Ali Akça, İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş kampüsün bahçesine ağaç fidanı dikti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa'ya dev eğitim köyü!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN