Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Halk sahiline kavuşuyor

İmralı Adası ile irtibatın sağlanması amacıyla 14 yıl önce kapatılan Mudanya'daki sahil bandı yeniden vatandaşları ağırlamaya başlayacak

Giriş Tarihi: 27.9.2013
Büyükşehir Belediyesi tarafından Mudanya ve Güzelyalı sahillerine değer katmak amacıyla hazırlanan Mudanya Sahil Projesi'nde en önemli engel aşıldı. Mudanya Belediyesi önünde bulunan ve 1999'da İmralı Adası ile irtibatın sağlanması için sahil bandı yürüyüş yolu üzerine kurulan askeriyeye ait irtibat noktalarının kaldırılması için yapılan çalışmalarda sona gelindi. Arama noktası ve irtibat noktası olarak kullanılan iki binanın iskele üzerine yeni yaptırılan prefabrik binaya taşınması için son hazırlıklar yapılarken, binaların taşınmasıyla yaya yolu üzerine bulunan demir parmaklıklar kaldırılacak. Sahil bandı üzerindeki yaya yolu da 14 yıl aradan sonra yeniden yayalara açılmış olacak.

PROJE YAĞACAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe Mudanya Belediye binası önündeki İmralı irtibat noktasında devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Altepe, beraberindeki Genel Sekreter Seyfettin Avşar, Genel Sekreter Yardımcıları Bayram Vardar ve Mustafa Altın ile birlikte sahil projesiyle ilgili son değerlendirmeleri yaptı. İmralı Adası ile bağlantının sağlanması amacıyla 14 yıl önce sahil bandı üzerindeki yaya yolunun demir parmaklıklarla kapatılarak askeriyeye ait arama ve irtibat noktalarının kurulduğunu hatırlatan Başkan Altepe "Bu iki noktanın kaldırılması için başlattığımız çalışmalarda artık sona geldi. İrtibat noktaları iskele üzerine yapılan prefabrik binaya taşınacak. Bu binada son hazırlıklar yapılıyor. Önümüzdeki günlerde irtibat noktaları yeni yerine taşınacak ve yaya yolu üzerinde kalan iki bina kaldırılacak" dedi. Sahil dolgusuyla ilgili ihaleye de çıktıklarını ifade eden Altepe "Çalışmaları belediye binası ile Mütareke Evi arasında kalan bölümde başlatacağız. İnşallah kısa sürede Mudanya hak ettiği projeye kavuşacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halk sahiline kavuşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN