Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bursa FotoFest'e hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 29.9.2013

'Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali'nin (FotoFest), üçüncüsü bu yıl 5-12 Ekim arasında gerçekleştiriliyor. Fotoğrafın dünya çapındaki önemli isimlerinin eserleri Bursa'da sergilenecek

Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi ve Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) işbirliğiyle düzenlenen BursaFotoFest 5-12 Ekim arasında kenti özel bir fotoğraf galerisine çevirecek. Festivale katılan fotoğraflar, bir hafta boyunca, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi (AKKM) başta olmak üzere Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi, Cumhuriyet Caddesi ve Bursa'nın çeşitli yerlerinde sergilenecek. Ayrıca fotoğraf ve maket kitap yarışmaları, seminerler, ustalarla söyleşi geceleri, gösteriler, portfolyo değerlendirmeleri de festival etkinlikleri arasında yer alıyor.

EN İYİLER SERGİ LENECEK
Fotoğrafın dünya çapındaki önemli isimleri Bruno Barbey, Thomas Hopker, Gael Turine, Christopher Morris, Massimo Mastrorillo, Davide Monteleone ve Türk fotoğrafının önemli isimleri Kamil Fırat, Kutup Dalgakıran ve Nihal Gündüz'ün fotoğraflarının da sergileneceği BursaFotoFest, kenti dev bir galeriye dönüştürecek. Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, "Bursa Kent Konseyi ve Bursa Büyükşehir Belediye olarak 'Bursa Fotofest' programını geleneksel hale getirebilmek için yoğun çaba harcıyoruz. Tüm Bursalıların katkılarını bekliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa FotoFest'e hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN