Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okan KIZILKAYA: Bursa atağa geçiyor

Giriş Tarihi: 29.9.2013
Bursa her alanda gelişmişliğini kanıtlasa da yapılan eleştirilerin birinci sırasında, 10 yılda sağlık yatırımlarından nasibini almadığı geliyordu.
Son yıllarda artan nüfus yapısı ve çevresine hizmet veren konumundaki Bursa aslında sağlık yatırımlarının en hızlı yapılması gereken şehirlerin başında geliyor.
Bütün bu tespitlerin yanında Sağlık Turizmi gibi global bir hedefe doğru koşan Bursa ülkenin sağlık vizyonu olmaya aday.
Özel yatırımların artması hedefe giden yolda elbette çok önemli. Dal hastaneleri, rehabilitasyon merkezleri ve hastanelerin açılması hizmetin artması için gerekli. Ancak vatandaşların anketlerde en önemli hizmet olarak işaret ettikleri sağlık noktasında yeni yatırım olmaması Bursalıyı oldukça üzmüştü.
Geçtiğimiz haftalar bu eleştirilerin cevapları oluştu. Hükümet 'Şehir Hastaneleri' adı altında sağlıkta atağa geçerken Bursa'yı da unutmadı.
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç son Bursa ziyaretinde 2013 sonuna kadar temelin atılacağını da müjdeledi.
Danıştay'ın bazı kanun maddelerini iptal etmesi üzerine bir türlü başlanamayan şehir hastaneleri için ilk adımı attık- larını belirten Arınç, Doğanköy'de bin dönüm arazi üzerinde yapılacak şehir hastanesinin 800 milyonluk yatırımla hayata geçirileceğini söyledi. Bursa'da bazı yatırım konularında yer bulmanın zor olduğunu ifade eden Arınç, ulaşım ve imkân bakımından güzel bir yer bulduklarını, 1360 yataklı hastane kompleksinin temelinin bu yıl sonuna kadar atılacağını söyledi.
Bülent Arınç ayrıca Çekirge Devlet Hastanesi'nin 100 dönümlük alan tahsis edilmesiyle Devlet Hastanesi,Çocuk Hastanesi ve Zübeydehanım Kadın Doğum Hastanesi'nin yeniden kurulacağını da müjdeledi.
Kestel ve Gürsu'nun da devlet hastanesi için talepleri olduğunu açıklayan Arınç, İki ilçe arasında ihtiyac�� karşılayabilecek 100 yataklı bir hastanenin yapılması için 2014 programına aldıklarını söyledi.
Evet sağlık yatırımlarında durgun Bursa atağa geçiyor.
Bakarsınız Sağlık Turizmi başkenti hedefi hayalden öteye geçer.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okan KIZILKAYA: Bursa atağa geçiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN