Osmangazİ'de engeller sporla aşılıyor

Giriş Tarihi: 29.9.2013

Osmangazi Belediyesi, engelli vatandaşların sporla sağlıklarına kavuşup, sosyalleşmelerine katkı sağlayacak yepyeni bir projeyi daha hayata geçirdi

Osmangazi Belediyesi Engelliler Bakım Merkezi'nde (OBAM) eğitim gören 10 engelli genç, hocalar eşliğinde plates, fitnes ve aerobik yaparak eğlenceli bir gün geçirdi. Engelli gençlerin bu heyecanına ortak olan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, son derece keyifli ve eğlenceli geçen spor saatinde gençlere eşlik etti.

"ENGELLERİ BİR BİR AŞACAKLAR"
Osmangazi'de toplam 46 spor tesisi inşa ettiklerini, vatandaşların bu tesislerden en üst düzeyde faydalanmasını sağlamak için çeşitli kolaylıklar sağladıklarını ifade eden Dündar "Yapmış olduğumuz tesislerimizden Demirtaş Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi'nden yalnızca sağlıklı vatandaşlarımız faydalanmıyor. Engelli vatandaşlarımızın da faydalanabileceği bir projeyi bugün burada hayata geçirdik. Bundan sonra engelli vatandaşlarımız da haftada bir gün, kendileri için hazırlanan özel bir program dahilinde, hocalarımız nezaretinde bir saat boyunca spor yapabilecek. Spor yaparak hayatlarındaki engelleri bir bir aşacaklar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osmangazİ'de engeller sporla aşılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN