FotoFest'in en iyileri

Giriş Tarihi: 4.10.2013

3. Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali'nde (FotoFest) dereceye giren eserler belirlendi. 'Hayatın Renkleri' temasında Vietnamlı sanatçı Tran Van Tuy, 'Kentin Renkleri' temasında ise İstanbul'dan Sakine Yıldıran birinci oldu

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi ve Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) işbirliğiyle düzenlenen '3. Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali' (FotoFest) kapsamında gerçekleştirilen yarışmalarda dereceye giren eserler belirlendi. 'Hayatın Renkleri' temalı uluslararası yarışmada Vietnamlı Tran Van Tuy, 'Kentin Renkleri' temalı ulusal yarışmada ise İstanbul'dan Sakine Yıldıran birinci oldu.

YÜRÜYÜŞ YARIN 16.00'DA
FotoFest bünyesinde yapılan yarışmalarda uzman jüri tarafından değerlendirilerek dereceye giren eserlerin sahipleri ödüllerine kavuştu. 'Hayatın Renkleri' fotoğraf yarışmasına 1403 fotoğrafçı 5 bin 239 eserle başvurdu ve 9 eser dereceye girdi. 397 fotoğraf da sergilenmeye değer görüldü. 'Kentin Renkleri' konulu fotoğraf yarışmasına ise 776 fotoğrafçı 3 bin 640 eserle başvurdu. 6 fotoğraf dereceye girdi, 135 eser ise sergilenmeye değer görüldü. Uluslararası yarışmada birinci olan Tran Van Tuy 4 bin dolar, ulusal yarışmada birinci olan Sakine Yıldıran da 5 bin lira ödül kazandı. Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala geleneksel FotoFest yürüyüşü için tüm Bursalıları yarın saat 16.00'da Dörtyol Kavşağı'nda buluşmaya davet etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FotoFest'in en iyileri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN