Aksanur hayaline kavuştu

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ilköğretim 5'inci sınıf öğrencisi Aksanur Karaoğlu'na sınıfında akülü araba hediye ederek hayalini gerçekleştirdi

Giriş Tarihi: 11.10.2013
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, doğuştan yürüme engelli Aksanur Karaoğlu'nun hayalini gerçeğe dönüştürdü. Başaran İlköğretim Okulu 5'nci sınıfta öğrenim gören 11 yaşındaki Aksanur'un okuluna giden Dündar, küçük kızı sınıfında ziyaret etti. Dündar, bugüne kadar annesi tarafından okula getirilip götürülen küçük kıza, akülü arabasını da sınıf arkadaşlarının arasında teslim etti. Akülü arabanın sınıfa getirilmesi ile birlikte büyük bir sevinç yaşayan minik Aksanur, Osmangazi Belediyesi Başkanı Mustafa Dündar, annesi Yasemin Karaoğlu ve görevlilerin yardımı ile yeni arabasına bindirilirken sevinç ve şaşkınlığı bir arada yaşadı.

'ARTIK OKULA RAHAT GİDERİM'
Evlerine gelen 'Hizmet Evinizde' ekibinden istediği akülü arabayı sınıfına kadar gelerek teslim eden Dündar'a teşekkür eden Aksanur, aracın kullanımı hakkındaki ilk dersi de Dündar'dan aldı. Büyük bir sevincin yaşandığı sınıfta öğrencilerle sohbet eden, onlara Türk bayrağı dağıtan Başkan Dündar "Aksanur kızımızın isteğini öğrenince, hemen yerine getirmeye karar verdik. Başarılı bir öğrenci olan Aksanur kendisine hediye ettiğimiz akülü araba ile bundan sonra sıkıntı çekmeden okuluna gelip gidebilecek. Kendisine hayatta başarılar diliyorum" dedi. Yatağa bağlı olarak yaşamını sürdüren Hüsamettin Ceylan'ı (73) da evinde ziyaret eden Dündar, yaşlı hastaya da akülü araç hediye etti. Ailesinin desteği ile yaşamını sürdüren Ceylan, Dündar'a, sevinç gözyaşları arasında teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aksanur hayaline kavuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN