Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarım fuarına rekor ziyaretçi

Giriş Tarihi: 11.10.2013

Bursa'da düzenlenen Tarım ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı'nı 252 bin kişi ziyaret etti. 39 ülkeden ziyaretçinin katıldığı fuarlarda 250 milyon liralık satış gerçekleşti

Bursa'da bu yıl 11'incisi düzenlenen Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı (BURTARIM 2013) ile 6'ıncısı gerçekleştirilen Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı'nı, 252 bin 144 kişi ziyaret etti. Fuarlar bu yıl yurtdışından da büyük ilgi görürken, Amerika'dan Japonya'ya kadar 39 ülkeden ziyaretçi fuarlar için Bursa'ya geldi. Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş Genel Müdürü İlhan Ersözlü, tarımsal kaynakları, bereketli toprakları, yüksek üretim gücü ile tarım ve hayvancılık sektöründe önemli yere sahip Bursa şehrinde, 11 yıldır başarı ile düzenlenen tarım fuarına bu sene rekor katılım olduğunu söyledi. Ersözlü, Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın Çin, Belçika, Hindistan ve Yunanistan başta olmak üzere 27 ülkeden 538 firma ve firma temsilciliğinin katılımında, 7 ayrı salonda, 40 bin metrekare kapalı, 30 bin metrekare açık sergileme alanından oluşan 70 bin metrekare alanda hazırlandığını belirtti.

YURTDIŞINDAN BÜYÜK KATILIM

Konusunda Türkiye'nin ve bölgesinin en büyük buluşması olan Bursa 11'inci Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ile Bursa 6'ıncı Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı'na bu yıl yurtdışından da büyük bir ziyaretçi geldi. Yurt dışından, ABD, Afganistan, Almanya, Avusturya, Belçika, Beyaz Rusya, Bolivya, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Çin, Fas, Fransa, Gürcistan, Hindistan, Irak, İran, İsrail, İspanya, İtalya, Japonya, KKTC, Kosova, Lübnan, Makedonya, Mısır, Özbekistan, Romanya, Rusya, Sırbistan, Somali, Sudan, Suudi Arabistan, Tunus, Ukrayna, Uruguay, Ürdün ve Yunanistan'dan olmak üzere toplam 39 ülkeden on binlerce insan Bursa'ya gelerek fuarları dolaştı. Yurt içinden ise 77 ilden gelen 252 bin 144 ziyaretçiye ev sahipliği yaptığını ifade eden TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş Genel Müdürü İlhan Ersözlü, "Fuarların ziyarete açık olduğu günlerde, katılımcı firmalarımızın yaptığı yaklaşık 250 milyon TL tutarındaki satış sektöre büyük moral verdi. Bursa dışından gelen yaklaşık 100 bin ziyaretçi ise otellerde konaklayıp, restoranlarda yemek yiyip alışveriş yaparak şehir ekonomisine önemli katkılar sağladı. Ayrıca, önümüzdeki yıl 14-18 Ekim 2014 tarihleri arasında düzenleyeceğimiz Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları için otellerde şimdiden ön rezervasyonlar yapıldı. Bu veriler, bize kentimizde düzenlediğimiz fuarların şehrin sosyal, kültürel, ekonomik hayatına katkısını göstermektedir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarım fuarına rekor ziyaretçi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN