Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nilüfer bayrama hazır

Giriş Tarihi: 13.10.2013

Bursa'da Nilüfer Belediyesi, Kurban Bayramı için tüm hazırlıklarını tamamladı. Alaaddinbey Hayvan Pazarı'nda incelemelerde bulunan Başkan Bozbey, sokak aralarında kesim yapanlara 437 TL ile 2 bin 195 TL arasında ceza uygulanacağını açıkladı

Vatandaşların Kurban Bayramı'nı huzur içinde geçirebilmeleri için Nilüfer Belediyesi birtakım önlemler aldı. Zabıta Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Veteriner İşleri Müdürlüğü, ilçede bayram süresince görev başında olacak ve kesintisiz hizmet verecek. Nilüfer Kaymakamlığı başkanlığında kurulan Nilüfer Kurban Hizmetleri Komisyonu kararınca, vatandaşların kurbanlarını sağlık koşullarına, çevre temizliğine ve dini hükümlere uygun bir şekilde kestirmelerine yardımcı olmak amacıyla, Nilüfer Belediyesi'nin kurban satış ve kesim yerleri belirlendi. Nilüfer'de büyükbaş ve küçükbaş kurban satışı ve kesimi Alaaddinbey Hayvan Pazarında yapılacak. Kurban satış yeri olarak gösterilen ve izin verilen yerlerin dışında herhangi bir noktada satış yapılmasına izin verilmeyecek. Bunun dışında İhsaniye Siteler Pazaryeri, Ataevler Pazaryeri ve Konak Pazaryeri'nde kurulacak olan kesim noktalarında da büyükbaş ve küçükbaş kurbanlar için kasaplı olarak kesim hizmeti verilecek. Sokak aralarında denetimsiz ve kontrolsüz kurban satışına ve kesimine izin verilmeyecek. İsteyen vatandaşların kendi imkânlarıyla kesim yapmalarına olanak sağlamak için Karaman, Kültür, Cumhuriyet (Gazi), Esentepe, Çamlıca, Altınşehir, 100'üncü Yıl, Üçevler, Fethiye pazaryerleriyle Hasanağa TOKİ, Görükle şantiyesi, Göçmen Konutları Pazaryeri, Kayapa Otoparkı ve Gölyazı Balık Mezatı'nda da gerekli kurban kesim düzenekleri ve askılıkları hazırlanacak.

PARA CEZASI GELİYOR

Tüm kesim yerlerinde kurban kesim bedeli olarak büyükbaş hayvanlar için 225 TL, küçükbaş hayvanlar için 35 TL ücret alınacak. Kurbanını kendi kesenlerden de büyükbaş kurban için 10 TL, küçükbaş kurban için 5 TL tesisten yararlanma ücreti alınacak. Belirlenen kesim yerleri dışında ve açık alanlarda kesim yapanlar Zabıta Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Müdürlüğü ekiplerinin denetimiyle engellenecek ve gerekli cezai işlemler uygulanacak. Belirlenen ve hazırlanan yerlerin dışında yapılacak kesimlere 437 TL ile 2 bin 195 TL arasında ceza uygulanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nilüfer bayrama hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN