Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Termal tesisler ful çekti

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması, Yalova'nın, kaplıcalarıyla ünlü Termal ilçesindeki otel, motel, apart ve pansiyonlarda doluluk oranının yüzde 100'e çıkmasını sağladı

Giriş Tarihi: 20.10.2013
Kurban Bayramı'nı fırsat bilen yerli ve yabancı turistler özellikle termal tesislere yoğun ilgi gösterdi. Yalova'nın Termal ilçesindeki tesislerdeki doluluk oranı yüzde yüze kadar çıktı. Tesislerde konaklamak için neredeyse boş yer kalmadığını hatta bayramın ilk iki gününde gelecek vatandaşları, Çınarcık, Esenköy, Koru gibi Termal'e yakın ilçe ve beldelere yönlendirdiklerini söyleyen Termal Belediye Başkanı İsmail Atik, "Yedi turizm işletme belgeli tesisimiz var ve bunların tamamı dolu. Belediye belgeli otellerimizin de yaklaşık tamamının dolduğunu ve apartlarımızın dolmak üzere olduğunu söyleyebilirim" dedi.

YÜZDE YÜZ ARTIŞ

Geceleme sayısının geçen yıla göre yüzde 100 artmasını beklediklerini söyleyen Termal Belediye Başkanı Atik, geçen yıl 430 bin olan geceleme sayısının bu yıl 700-800 bine çıkmasını beklediklerini belirterek, ""İlçemizin İstanbul, Kocaeli ve Bursa'ya çok yakın olması dolayısıyla insanların kaplıcaları tercih ettiğine ve bunun için Termel'e geldiğine şahit oluyoruz. Kaplıca tedavisi görmeye, açık, kapalı havuzlardan ve aile kabinlerindeki nitelikli kaplıca sularından şifa bulmaya geliyorlar. Kaplıcalarımızın bir önemli özelliği de insanları çok ciddi derecede dinlendirmesi. İnsanlar dinlenmeye geldiklerinde aynı zamanda yoğun yeşillikler içinde, doğal ortamda, büyükşehirlerin stresi ve yoğunluğundan uzak bir şekilde tatillerini rahat rahat geçirebiliyor. Bundan dolayı çok mutluyuz ve memnunuz. Hem belediye hem de ilçedeki işletmeciler olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu güzellikte hizmet edeceğimize inanıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Termal tesisler ful çekti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN