Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mağdur esnafa 'can suyu' geliyor

Bursa İnegöl'deki, tarihi Beylik Han'da meydana gelen yangında, işyerleri zarar gören esnafın faydalanması için belediye ve ticaret odası işbirliğinde 'Can Suyu' fonu kuruldu

Giriş Tarihi: 1.11.2013
Bursa İnegöl'deki Beylik han yangını sonrası İnegöl Belediyesi ve İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde 'Can Suyu' fonu oluşturuluyor. Fon yangında mağdur olan esnaf için kullanılacak. Sigorta primi ve Bağ-Kur borçları 1 yıl ötelenen esnaf için 15 Kasım'a kadar oluşumu tamamlanacak fonla mağdur esnafa dağıtılacak. Ödemeleri ise fon bünyesinde kurulacak komisyon yapacak. Ayrıca İnegölspor'un Türkiye Kupası'nda Kasımpaşa ile 6 Kasım'da yapacağı maçtan elde edilecek gelir fona aktarılacak.

ESNAF MAĞDUR OLDU

Başkanlık makamında düzenlenen ortak basın açıklamasında konuşan İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Metin Anıl, yangında zarar gören esnafa geçmiş olsun dileklerini iletti. Yangının yaşandığı Beylik Hanı'nın İnegöl ticaretinin kalbinin attığı yer olduğunu dile getiren Metin Anıl, yangın sonrası birçok esnafın mağdur olduğunu belirtti. Anıl, "Geçtiğimiz günlerde yangın alanını yerinde ziyaret ederek, orada bir durum tespiti yaptık. Bu konuda yapılabilecekleri Belediye Başkanımızla görüştük. İnegöl Belediyesi ile Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde bir çalışma başlattık. Bu kapsamda fon oluşturacağız. Bu fon 15 Kasım'a kadar oluşacak. Fonda birikecek para, kurulacak komisyon marifetiyle mağdur esnafa verilecek. Mağdur olan esnafımız, bu projeyle yeniden çalışma ve evlerine ekmek götürme fırsatı bulacak. Kısa sürede her şey eskisi gibi olacak" diye konuştu. Yangında mağdur olan esnafa geçmiş olsun dileklerini ileten Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise "Yangın sonrası mağdur olan esnaf için seferber olundu. Vatandaşların sıkıntıları ve dertleri paylaşıldı. İnşallah bu sinerjiyle oradaki esnafımız adına bir güzellik çıkaracağız. İnegöl Belediyesi olarak direk katkıda bulunamıyoruz. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımızın destekleriyle işadamlarımızın katkıları olabilir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mağdur esnafa 'can suyu' geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN