Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dört mevsim Uludağ

Uludağ, yılın 12 ayı turistleri ağırlayacak. Bungalov evleriyle ziyaretçilere farklı deneyimler yaşatacak olan Beyaz Cennet'te, kongre merkezi ve spor alanları da yükselmeye başlıyor

Giriş Tarihi: 3.11.2013
Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Uludağ'ın 12 ay cazibe merkezi olması için çalıştıklarını söyledi. Hafta sonunda bölgeyi ziyaret eden Karaloğlu, "İnşallah önümüzdeki dönemde Hem bölgenin doğasını koruyarak, hem de bölgedeki işletmelerin sorunlarını çözerek Uludağ'ı 12 ay turizm yapılabilen bir alana dönüştürmemiz lazım" dedi. Büyükşehir Belediyesi'nin bakanlıklarla yaptığı protokolle bölgenin altyapı hizmetlerini ve üst yapıda da kongre merkezi ve spor alanlarını yapma işini üstlendiğini söyleyen Karaloğlu, "Bu bölgeye 4 adet futbol sahası yapılacak. Hedefimiz sadece bizim yerli takımlarımızın değil uluslar arası büyük futbol takımlarının yaz kamplarını Uludağ'da yapabilecekleri bir alt yapıyı burada oluşturmak ve burada sadece 4 ay değil, yılın 12 ayı turizm yapılacak bir hale dönüştürmektir. Bunun içinde çalışıyoruz. Konunun bütün taraflarıyla birlikte çalışmalarımız devam edecek" dedi.

ALTYAPIYI İNCELEDİ

Hafta sonu Uludağ Milli Parkında incelemelerde bulundu. Vali Karaloğlu Uludağ'a Vali Yardımcısı Adnan Çakıroğlu, İl Emniyet Müdürü, Osmangazi Kaymakamı, Buski Genel Müdürü ve ilgi kurum müdürleriyle birlikte geldi. Vali Karaloğlu Milli Parklara girişte yapılan düzenlemeleri gördükten sonra oteller bölgesine geçti. 1. ve 2. Bölgedeki kayak alanlarını, otelleri, altyapı çalışmalarını ve yeni yapılacak tesislerin yerlerinde inceleme yaptıktan sonra, Çobankaya bölgesinde Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılan Bungalov evlerini gezdi. Daha sonra bakacak mevkiinden Bursa'yı seyreden Vali Karaloğlu, Oradan da sarı alana geçerek yeni yapılan teleferik hattındaki çalışmalar hakkında Müteahhit firma yetkilisinden bilgi aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dört mevsim Uludağ
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN