İstanbul-Bursa artık 25 dakika

Büyükşehir'in ulaşım atağında son projesi olan helikopter kiralama (Helitaksi) Bursa ile İstanbul arasını 25 dakikaya indirecek

Giriş Tarihi: 8.11.2013
Bursa ile İstanbul arasında hizmete giren deniz uçağının yoğun ilgi görmesi üzerine hava ulaşımına yeni bir halka ekleyen Büyükşehir Belediyesi helikopter kiralama (helitaksi) hizmeti vermeye başladı. Bursa'nın daha ulaşılabilir bir kent olması amacıyla ulaşım hizmetlerine her geçen gün yenilerini eklediklerini belirten Başkan Recep Altepe, "Bursa'da yine bir ilki gerçekleştirmenin gururunu yaşıyor, kentin bir ihtiyacını daha gideriyoruz. Havayolu kullanımında Bursa'yı daha avantajlı hale getiriyoruz" dedi. Bursa'nın 'dünya kenti' olma yolunda hızlı ve emin adımlar attığını belirten Başkan Altepe, "Son dönemde gerek merkezi hükümet olarak gerekse yerelde önemli hamleler gerçekleştiriliyor. Bursa, çağ atlıyor. Bursa, yerel yönetimlerde gerçekleştirilen önemli ve örnek hizmetlerle, yeni bir vizyonla yoluna devam ediyor. Bursa, hedefleri olan iddialı bir kent. Bursa'nın yeni vizyonu, doğal güzelliklerine ve kültürel değerlerine sahip çıkıp koruyacak çalışmalarla her alanda gelişimi ve kalkınmanın sağlanmasıdır" diye konuştu.

UZAĞI YAKIN EDECEK

Başkan Altepe, helitaksi uygulamasının kente değer katacağını dile getirerek, "Güçlü bir şehir olan Bursa, ulaşımda yeni vizyonuyla dünyaya kendisini kabul ettirdi. Helikopter taksi yani Helitaksi, BTSO'nun ve iş dünyasının da talebiyle gündeme alındı. 25 dakikada Bursa'dan İstanbul'un istenilen noktasına inmek, iş dünyasının önemli bir talebi ve Bursa'nın da bir eksiğiydi. Artık bu eksik BURULAŞ ile gideriliyor. BURULAŞ'ın helikopter pisti olan heliporttan her gün sabah ve akşam, Kadıköy, Beşiktaş ve Atatürk Havalimanı'na tarifeli seferler yapılabilecek. Bursa'dan Kadıköy'e 300 TL, Beşiktaş'a 325 TL ve Atatürk Havalimanı'na da 350 TL'ye helitaksi ile ulaşılabilecek. Skyline'a ait 13 araçlık helikopter filosuyla gerçekleşecek" diye konuştu.

İLK UÇUŞ BAŞKAN'DAN
Bursa'yı daha ulaşılabilir bir kent haline getirdiklerini söyleyen Altepe sabah ve akşam saatlerinde yapılacak 2 gidiş ve 2 dönüş olmak üzere toplam 4 sefer planlanan tarifeli uçuşların talebe göre artabileceğini ifade etti. Altepe, projenin ikinci ayağında da özel uçuş hizmetlerinin yapılacağını belirtti. Başkan Altepe, helitaksi ile ilk uçuşunu gerçekleştirerek, İnegöl'e gitti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul-Bursa artık 25 dakika
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN