Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Osmangazi'de eğitim hamlesi

Bursa Osmangazi Belediyesi eğitim ve öğretime kazandırdığı Murat Hüdavendigar (I. Murat) Lisesi'nin ardından şimdi de ilçeye 24 derslikli Osmangazi Belediyesi İlköğretim Okulu'nu inşa edecek

Giriş Tarihi: 8.11.2013
Bursa Osmangazi Belediyesi birbiri ardına yürüttüğü eğitim faaliyetlerine son olarak 24 derslikli bir ilköğretim okulu projesini de ekliyor. Daha önce Murat Hüdavendigar (I. Murat) Lisesi'ni sıfırdan inşa eden, ilçedeki 189 okulun çevre düzenlemesini gerçekleştiren Osmangazi Belediyesi şimdi de 24 derslikli Osmangazi Belediyesi İlköğretim Okulu'nun yapımı için protokol imzaladı. Mehmet Akif Mahallesi'nde yaptırılacak okul için tarihi valilik binasında gerçekleştirilen imza törenine Vali Münir Karaloğlu, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar katıldı.

VALİ BAŞKANI KUTLADI

Protokol töreninde konuşan Vali Münir Karaloğlu, okul protokolü nedeniyle son derece mutlu olduğunu belirterek, "Ülkemizin geleceğini teslim edeceğimiz çocuklarımız, donanımlı, kendinden emin, güvenli ve güçlü yetişirse, bu gençler bizi dünyada istediğimiz yere taşıyacak. Bu gençler bu okullarda yetişecek. Belediyeler son dönemde kaynak ve imkânları bakımından oldukça güçlendi. Bu imkânlarını gerçekleştirdikleri kamu yatırımları vatandaşın hizmetine sunuyor. Sağlık, eğitim ve sosyal hizmet yatırımları gerçekleştiriyor. Başkanımızı, böyle bir karar aldığı için kutluyorum" dedi.

DESTEĞE DEVAM

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ise eğitime yüzde 100 destek olmaya devam ettiklerini belirterek, şöyle konuştu: "Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim almaları için, bütün imkânlarımızı kullanıyoruz. Bu güne kadar, ilçemizdeki 189 okulumuzun çevre düzenlemesi, çocuk oyun grupları, boya ve benzeri ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olduk. Bu gün imzaladığımız protokol ile Osmangazi Belediye tarihinde bir ilk olan Murat Hüdavendigar Lisesinin ardından, belediye olarak sıfırdan bir ilköğretim okulunu inşa edip eğitimin hizmetine sunmuş olacağız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osmangazi'de eğitim hamlesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN