Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bursa Büyükşehir köylere uzanıyor

Yeni 'Büyükşehir Yasası' meyvelerini vermeye başladı. Tüm bölgelere hizmet götürmek için kolları sıvayan Bursa Büyükşehir Belediyesi 10 köye hilti ve jeneratör hibe etti

Giriş Tarihi: 10.11.2013
Büyükşehir Belediyesi, köy muhtarlarından gelen jeneratör ve hilti taleplerini de geri çevirmedi. Büyükşehir Belediyesi tarafından temin edilen 10 jeneratör ve 10 delici iş makinesi, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı önünde düzenlenen törenle muhtarlara teslim edildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Yasası hazırlanırken Bursa'daki uygulamaların örnek alındığına dikkat çekti. Hizmet talebi gelen tüm bölgelere imkânlar ölçüsünde ulaşmaya çalıştıklarının altını çizen Altepe, Bursa'nın 1 Nisan'dan sonra bütün şehir olacağını, il sınırlarının büyükşehir sorumluluğunda olacağını kaydetti.

HİZMET AYAĞA GİDECEK

Bundan sonra köylerine hizmet bekleyen muhtarların defalarca Bursa'ya gelip, gitmek zorunda kalmayacağını dile getiren Altepe, "Muhtarımız köyün neye ihtiyacı varsa bize bildirecek. Biz o işi programa alacağız ve yapılacak. Artık hizmet için aylarca bekleme derdi olmayacak. Bugün de bu hizmetin bir ayağını gerçekleştiriyoruz. Köy muhtarlarımızın jeneratör ve hilti talebi vardı. Bunları temin ettik ve teslim ediyoruz. Tek hedefimizin halkımızı bulundukları yerlerde daha mutlu edebilmek" dedi. Altepe daha sonra Büyükorhan'ın Tekeler, Kayapa, Erecek ve Burunca, Orhaneli'nin Dağgüney, Sırıl, Karasi ve Firuz ile Bursa'nın İpekyayla ve Hançerli Köyü muhtarlarına jeneratör ve hiltilerini teslim etti. Orhaneli Dağgüney Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yüksel Acar ile yönetim kurulu üyesi Hüseyin Bilgin de bölgeye katkıları nedeniyle Altepe'ye teşekkür plaketi verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa Büyükşehir köylere uzanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN