Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adalı cinayeti kördüğüm

Yalova'da kaybolduktan 11 ay sonra ormanlık alanda cesedi bulunan Şener Adalı'nın (30) davası uzadıkça uzuyor. Avukat Buse Gencer, tüm taleplerini geri çeviren mahkeme heyetini reddedeceklerini söyledi

Giriş Tarihi: 15.11.2013
Yalova'nın Çınarcık ilçesine bağlı Şenköy'de çiftçilik yapan Şener Adalı Aralık 2012'de kayboldu. 11 aylık aramanın sonunda ormana gömülmüş motosikleti tesadüfen bulundu. Bunun üzerine jandarma Şener Adalı'nın eşini gözaltına aldı. İfadesine başvurulan Hanım Adalı, yasak aşk yaşadığı teyzesinin oğlu tarafından Şener Adalı'nın öldürüldüğü ve amcasının yardımıyla ormana gömüldüğünü söyleyerek yeri tarif etti. Bölgede yapılan aramada tabanca ve av tüfeğiyle ateş edilerek öldürülen sonrada parçalara ayrılan Şener Adalı'nın cesedi bulundu. Cinayeti itiraf eden ve Adalı'yı öldürdüğü öne sürülen teyzesinin oğlu Özkan Yurt ile ona yardım eden amcası Süleyman Efe nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Mahkeme sadece Hanım Adalı'nın tutuklanmasına karar verirken diğer iki sanığın tutuksuz yargılanmalarına hükmetti.

İLK DURUŞMADA SERBEST KALDI
Cinayetle suçlanan Hanım Adalı mahkemede önceki ifadesini değiştirince delil yetersizliğinden serbest bırakıldı. Devam eden duruşmalarda da tanık ifadelerine başvuruldu. Şener Adalı'nın ailesi eski gelinlerini ve onun yakınlarını suçlarken, Hanım Adalı ve cinayete adı karışanlar suçlamaları kabul etmedi. 3'üncü yılının dolduracak olan dava ise sürekli tanıkların dinlenmesi talebiyle ertelendi. Davaya sonradan müdahil olan avukat Buse Gencer, ilk olarak cinayeti itiraf eden Hanım Adalı'nın serbest kalmasına itiraz etti. Mahkeme kabul etmedi. Avukat Gencer bu kez Şener Adalı'nın evden ayrıldığı gün ve cinayetin işlendiği ertesi gün zanlıların nerede olduklarının tespitini istedi. Mahkeme bunu da kabul etmedi. Avukat tanıklardan birinin Özkan Yurt'un uyuşturucu yetiştirdiği ve bu işi Şener Adalı ile birlikte yapmak için teklifte bulunduğu ancak ret cevabı aldığı için cinayeti işlemiş olabileceği üzerinde durulmasını ve incelenmesini talep etti. Mahkeme bunu da reddetti. Bu kez avukat, Şener Adalı'nın kaybolmasından sonra Hanım Adalı'nın uzun süre bir otelde konaklamasının anlamsız olduğunu ileri sürerek aile ile aralarında yasa dışı alışveriş bulunduğu iddiasıyla otel sahibinin tekrar dinlenmesi ve kayıtlarının alınmasını istedi. Mahkeme bunu da kabul etmedi. Avukat Gencer, mahkeme heyetinin reddini talep ederek davayı bir üst mahkemeye taşımayı planladıklarını söyledi. Gencer, "Mahkeme heyetini anlamakta güçlük çekiyorum. Böylesine zora koşulan bir davayla ilk kez karşılaşıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adalı cinayeti kördüğüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN