Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Burhaniye'de sokaklar çiçek kokacak

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, belediye park ve bahçeler müdürlüğünde görevli işçiler cadde ve sokaklara kışlık çiçekler dikmeye başladı.

Giriş Tarihi: 18.11.2013 15:45
Yazlık çiçekleri söken işçiler, yerine hercai menekşe, roset ve lahana gibi çiçekler dikerken işlerini severek yaptıklarını söyledi. Burhaniye'de kış gelirken yağmur oluğu ve menfezleri gözden geçiren belediye, bir taraftan da çiçek dikmeye başladı. İlkbaharda dikilen çiçekleri söken işçiler, kışlık çiçekleri toprakla buluşturuyor. Bulvar ve kavşaklara öncülük veren ekipler, en ücra köşeye kadar dikim yapılacağını anlattı. İlçede harıl harıl çalışan işçiler, binlerce çiçeği toprakla buluşturuyor.

İşini severek yaptığını anlatan Önder Yayla, 'Burhaniye Belediyesi olarak bu kışlık çiçekleri şu anda dikiyoruz. Bunların yerinde önceden yazlık çiçekler vardı. Yazlık çiçekleri söktük. Kışlıkları ekiyoruz. Kavşaklar, köprü başları, bulvarlar caddeler en ücra ara köşelere kadar hepsine çiçek ekmeğe çalışıyoruz' dedi.

Şevket Önder de, 'Burhaniye Belediyesi olarak park bahçeler ekibi olarak bütün arkadaşlarımızla Burhaniye'mizi yeşillendirmek ve güzelleştirmek adına elimizden ne gelirse yapmaya çalışıyoruz. En ücra köşesine kadar. Çavuşlarımızın veya amirlerimizin verdiği direktifler doğrultusunda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Şimdi, çiçek olarak çiçek olarak çiçek çeşitlerimiz roset ve hercai menekşe gibi farklı çiçekler dikmekteyiz' dedi. Ramazan Topal ise, 'Burhaniye Belediyesi park bahçe işleri olarak şehrimizi güzelleştirme işlerine başladık. Bunun için de elimizden geleni her şeyi yapmaya hazırız. Saip Hoca Bulvarının tırmık işlerinden sonra çiçek ekim işlerine başlamış bulunuyoruz. Bu işi de yaz kış severek yapmaktayız' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Burhaniye'de sokaklar çiçek kokacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN