Başkan Dündar'dan liselilere soru bankası

Bursa'da Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, üniversite sınavlarına hazırlanan 6 bin lise son sınıf öğrencisine, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle hazırlanan YGS soru bankası kitapçığı dağıttı

Giriş Tarihi: 22.11.2013
Osmangazi Belediyesi, ilçede maddi yetersizlikler nedeniyle dershaneye gidemeyen, özel ders alma imkânı bulunmayan 6 bin lise son sınıf öğrencisi için Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) soru bankası kitapçığı dağıttı. Türkçe, matematik ve geometri sorularından oluşan soru bankası kitapçığının dağıtımı için Osmangazi Kız Teknik ve Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri ile bir araya gelen Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Son yıllarda eğitim hayatında ülkemizde büyük bir yarış var. Her yıl yüz binlerce genç üniversite sınavına giriyor. Bizim dönemimizde, üniversite sınavında sorulan soruların yarısı ancak yapılanabilirken, bu gün soruların tamamını cevaplandıran çok sayıda öğrenci çıkıyor. Bazı gençlerimiz teknolojinin imkanlarından faydalanıp hazırlanırken, bir kısmı ise kendi imkanları ile bu yarışa hazırlanıyor. Ancak bu, onların yarışı kaybedeceği anlamına gelmez. Kişi istedikten sonra, şartları zorlayıp başarabilir. Hiçbir zaman için pes etmemek gerekir" dedi.

'BİR SORU GELECEĞİ DEĞİŞTİRİR'
Osmangazi Belediyesi olarak vatandaşlardan gelen istekler doğrultusunda hayatın her alanında projeler geliştirdiklerini ifade eden Dündar "Osmangazi Belediyesi olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün talebi doğrultusunda, size faydalı olacağına inandığımız, yeni sınav sistemine göre hazırlanmış bir soru kitapçığı bastırdık. 12'nci sınıflar için hazırladığımız soru bankası kitapçığı, sizler için tek başına yeterli olmayabilir. Ancak, sizlere mutlaka bir katkı sağlayacaktır. Bu soru bankasından faydalanarak, fazladan yapacağınız bir soru, belki de sizlerin geleceğini değiştirir. Sonuçta biz bir aileyiz. Başarıyı, güzellikleri ve mutluluğu birlikte yakalamalıyız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Dündar'dan liselilere soru bankası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN