Altepe: Uçak seferleri için gün sayıyoruz

TÜRSAB toplantısında Bursalı turizmcilerle bir araya gelen Başkan Altepe, kent turizmine can damarı olması beklenen hava ulaşımının başlatılması için gün saydıklarını açıkladı

Giriş Tarihi: 24.11.2013
TÜRSAB Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu toplantısı, TÜRSAB Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akkuş'un ev sahipliğinde yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe toplantıda yaptığı konuşmada, Bursa'dan ihtiyaç duyulan bölgelere yapılacak uçuşların başlaması için gün saydıklarını müjdeledi. Bursa Hava Yolları'nın kurulumuyla ilgili işlemleri gerçekleştirdiklerini, şu anda uçak firmalarıyla son görüşmeleri sürdürdüklerini belirten Başkan Altepe, "Hangi uçakları kaldıralım, hangisiyle başlayalım, nasıl başlarsak daha sağlıklı olur bunun hesaplarını yapıyoruz. Bursa'ya, şehrin hedeflerine uygun bir oluşum için son aşamalara geldik" diye konuştu. Hava ulaşımını gerçekleştirecek uçakların belirlenmesinin ardından kısa zamanda faaliyete geçmek istediklerini ifade eden Altepe, "Eğer turizmde iddialıysak, daha da gelişmek istiyorsak hava ulaşımında güçlü olmak, odak olmak zorundayız. Sadece bir havaalanı da yeterli değil, daha çok olmalı. Erişilebilirlik konusunda herhangi bir eksiğimiz olmamalı. Bunun mücadelesini veriyoruz. İnşallah çok kısa zaman sonra bu hedefimize ulaşmış olacağız" dedi.

'HAVA ULAŞIMINDA ZAYIF KALDIK'
Nüfusu 300-500 bin olan kentlerin bile hava alanlarının yüzlerce uçakla çalıştığını hatırlatan Altepe, 25 sanayi bölgesine sahip, Türkiye'nin sanayide ikinci büyük ili olan, binlerce fabrikası bulunan Bursa'nın hava ulaşımında çok zayıf kaldığını anlattı. TÜRSAB Asya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Nezih Üçkardeşler ise, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin gerçekleştirdiği çalışmalarla Bursa'ya yeni bir dönemi yaşattığını ifade etti.

İKİ YENİ DENİZ UÇAĞI GELİYOR
Bursa'da hava ulaşımında yaşanan gecikmeyi başka alternatiflerle gidermeye çalıştıklarını belirten Başkan Altepe, bunun için Bursa Hava Yolları'ndan önce İstanbul'a deniz uçağı ve helitaksi seferlerini başlattıklarını söyledi. Aksaklıkların önüne geçmek için çaba sarf ettiklerini vurgulayan Başkan Altepe "Bursa'dan değişik noktalara uçabilecek, insanları taşıyabilecek hava köprüsü kurmak için tüm imkânlarımızı değerlendiriyoruz. Yılbaşından sonra, Bursa-İstanbul hava ulaşımına dahil edilecek, 2 yeni deniz uçağımız geliyor. Bursa'nın merkezinden İstanbul'a 25 dakikada uçabilen helikopter taksi seferlerini koyduk. Artık Bursa'nın şehir merkezinden 25 dakikada Taksim'in göbeğine ulaşabiliyoruz. Hizmetlerimiz artarak devam edecek. Sırada çok şey var. Allah nasip ederse, önümüzdeki yıl dolu dolu geçecek" görüşünü dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altepe: Uçak seferleri için gün sayıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN