Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan'dan dere çağrısı

Giriş Tarihi: 29.11.2013
Bursa'nın İnegöl ilçesindeki derelerin kirliliği nedeniyle isyan eden vatandaşların talebi üzerine belediye ıslah çalışmalarına hız verdi. Daha önce Bedre ve Kalburt derelerinde ıslah çalışması yapan İnegöl Belediyesi bu çalışmayı Karadere'de sürdürüyor. Deredeki ıslah çalışmanın kısa bir süre sonra biteceğini belirten İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, deredeki kirlilik nedeniyle valilik, kaymakamlık ve çevre il müdürlüğüne çağrıda bulundu.

ISLAH ÇALIŞMASI BAŞLADI

Deredeki ıslah çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Aktaş, temizlik çalışmasının ardından vatandaşların dereye çöp ve moloz atmamasını istedi. Bin 300 metrelik alanda ıslah çalışması yaptıklarını ifade eden Başkan Aktaş şöyle devam etti: "Burası Babasultan sulama barajının devamı niteliğinde olan bir dere. Derelerin temizlik ve ıslah sorumlulukları DSİ bölge müdürlüğünün sorumluluğunda ancak biz projelerini hazırlayıp DSİ'den görüş ve onay alarak bu çalışmaları yürütüyoruz. Bütün bu çalışmaları vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda yapıyoruz. Daha öncesinde Bedre ve Kalburt derelerinde benzer çalışmaları yapmıştık. Belli aralıklarla bu tür ıslah çalışmalarını rutin olarak yapmaktayız."

'DEREYİ FAYDALI HALE GETİRELİM'
Başkan Aktaş "Çalışma tamamlandıktan ve Karadere'deki güzellik ortaya çıktıktan sonra vatandaşlarımızdan bu alanın temizliğine dikkat etmelerini ve buraya çöp, moloz ve benzeri şeyleri atmamalarını rica ediyorum. Ayrıca derede çevre kirliliği söz konusu. 10'larca fabrika değil ama bir veya iki fabrikadır. Su ile alakalı yapılabilecek ne varsa bu konuda yetkililere çağrıda bulunuyoruz. Amacım burada birilerini şikâyet etmek değil, İnegöl'ün değeri olan ama maalesef bu değeri kullanamadığımız için zararlı bir hale dönüşen bu güzel derenin faydalı hale dönüşmesidir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan'dan dere çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN