'Görmeden sevdik'

Bursa İnegöl'ün ilk ve tek görme engelliler sınıfının bulunduğu Şükrünailipaşa İlkokulu öğrencileri, kendilerine adeta göz olan öğretmenlerini çok sevdiklerini söylüyor

Giriş Tarihi: 29.11.2013
Bursa İnegöl'ün ilk ve tek görme engelliler sınıfına sahip bulunduğu Şükrünailipaşa İlkokulu öğrencileri, hiç görmedikleri öğretmenlerini çok seviyor. Öğretmenlerinin kendileri için büyük fedakârlıklar gösterdiğini söyleyen gören dördüncü sınıf öğrencisi Furkan İner "Görmekten çok tanımak çok önemli" derken, üçüncü sınıf öğrencisi Zehra Güçlü de "Öğretmenimizi görmeden seviyorum" diye konuşuyor. Okulu çok sevdiğini belirten doğuştan görme engelli üçüncü sınıf öğrencisi Güçlü, okulu çok sevdiğini belirterek, "Okulda okumayı ve yazmayı Braille alfabesi ile öğreniyoruz. Ben 3'üncü sınıf öğrencisiyim ve öğretmenimi hiç görmedim" diyor.

"OKUMAYA ÇOK İSTEKLİLER"
Öğrencileriyle arasının çok iyi olduğunu anlatan görme engelliler sınıfının öğretmeni Neslihan Altınkaynak ise öğrencilerin derslerine çok çalıştıklarını söyleyerek, "Okumaya çok istekliler. Ne öğretirsen ne anlatırsan hemen kapıyorlar. Bana karşı çok iyiler. Sevdiklerini çok iyi gösteriyorlar. Ödev verdiğimde 'öğretmenim istiyor, öğretmenim veriyor' diyerek sevinerek yapıyorlar. Öğrenciler, 'her gün okul olsa da gelip ders çalışsak' diyorlar. Okulu çok seviyorlar" ifadelerini kullanıyor.

"ONLARI YALNIZ BIRAKMAYIN"
Şükrünailipaşa İlkokulu Okul Müdürü Özgür Gümüş ise buraya gelen öğrencilerin okuma yazmayı öğrendiğini ve birbirleriyle sosyal bağlar kurduğunu belirterek, anne ve babaların benzer durumdaki çocukları mutlaka topluma kazandırılması gerektiğinin altını çizdi. Gümüş, "Şükrünailipaşa İlkokulu bünyesinde görme engelliler sınıfı bulunuyor. Sınıfımızda 4 öğrencimiz var ancak bir öğrencimiz devam etmiyor. Okulumuzda engelli öğrencilere sağlanabilecek her türlü imkânı sağladık" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Görmeden sevdik'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN