Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mahallenin çok 'özel' komşuları

Giriş Tarihi: 6.12.2013

Kaymakam Ali Akça Bursa'nın İnegöl ilçesindeki umut evinde kalan engellilere, misafir oldu. Kaymakamı ağırlayan engelliler, misafirleri için sarma sarıp kahve ikram etti

Yaşları 12 ile18 yaş arasında değişen 6 engelli çocuğun kaldığı umut evi, normal bir evi aratmıyor. Evde kalan 6 engelli öğrenci, Sedef annelerinin yardımıyla hayatlarını devam ettiriyorlar. Yaşama sıkı sıkıya tutunmalarını sağlayan evde mutlu bir şekilde kalan çocuklar, komşuları tarafından da ziyaret ediliyor. Misafirliğe gelen komşularına kendileri hizmet ederek evin kızı edasıyla çalışıyorlar. Kaymakam Ali Akça, umut evinde kalan çocukları ziyaret etti. Ziyarette çocuklar, Kaymakam Akça'ya elleriyle kahve yaparak, ikram etti.

AİLE ORTAMINA KAVUŞTULAR

Ali Akça, "Umut evinde kalan çocuklarımız sosyal hayata biraz daha fazla entegre olma imkânına sahipler. Bir evladımız çalışıyor. Diğer evlatlarımız okula gidiyorlar. Kendileri de çok güzel çocuklar. Bu güzellikleri hep beraber yaşayarak ve çevreye de hissettirerek yaşıyorlar. Normal bir insan nasıl yaşıyorsa bunlarda bu şekilde yaşıyorlar. Bu çocukların diğer insanlarla çok fazla farklarının olmadığını da görüyoruz" dedi. Umut evinde kalan çocuklar ise günlerini şöyle anlatıyor: "Geziyoruz. Bazen birlikte yemek yapıyoruz. Birlikte kitap okuyoruz. Televizyon izliyoruz. 1 günümüz böyle geçiyor. Hafta sonu annelerimizle birlikte dışarı çıkabiliyor ve gezebiliyoruz. Komşularımızla aramızda çok güzel. Yan komşumuz devamlı bizimle ilgileniyor. Onu çok seviyoruz." Komşu Fikret Şen ise çocukların çok sakin ve sıcakkanlı olduğunu anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahallenin çok 'özel' komşuları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN