Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte en iyi kareler

Giriş Tarihi: 15.12.2013

Farklı kültürler fotoğraf karesinde buluştu. Orhan Holding Uluslararası Fotoğraf Yarışması'na 24 ülkeden 125 sanatçı katıldı

Otomotiv endüstrisinde güçlü küresel markalardan oluşan müşteri portföyüne sahip Orhan Holding, kültür alanında da fotoğraf yarışmasıyla uluslararası arenada boy gösterdi. Firma bu yıl 9'uncu kez düzenlediği uluslararası fotoğraf yarışmasıyla 24 ülkeden 125 sanatçıyı buluşturdu. Bu yıl 'Derinlik' teması işlenen yarışmada bin 48 fotoğraf yarıştı. Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) ve Uluslararası Fotoğraf Federasyonu (FIAP) tarafından da desteklenen yarışma renkli, siyah beyaz ve deneysel olmak üzere üç kategoride gerçekleşti. Jürininin değerlendirmesini Moskova'da yapması yarışmanın uluslararası boyutunu da ortaya koydu. Buna göre 23 fotoğraf ödüllendirilirken, 17 fotoğraf ise sergilenmeye layık bulundu. Dereceye giren fotoğraflar 16-28 Aralık tarihleri arasında da Bursa Teyyare Kültür Merkezi'nde, 22 Şubat 14 Mart tarihleri arasında da İFSAK İstanbul da fotoğraf severlerin izlenimine sunulacaktır.

HAYALDEN GERÇEĞE

Yarışmanın ödül töreni Bursa'da gerçekleşirken, Orhan Holding Onursal Başkan İbrahim Orhan'ın eşi Necla Orhan, hayalden gerçeğe dönüşen fotoğraf ile ilgili heyecanını ve merakını anlattı. Necla Orhan, fotoğrafla dondurulan anların ölümsüzlüğüne dikkat çekerek "Sanayici bir aile olarak kültür ve sanata önem veriyoruz. Ben yangında ilk kurtarılacakların bir daha yaşanamayacak ve dondurularak ölümsüzleşen fotoğraflarımız olduğuna inanıyorum. Bu nedenle burada ilk kez bir dileğimi paylaşmak istiyorum. Orhan Holding var olduğu sürece yarışmanın da devam etmesini diliyorum" diye konuştu. Yarışmada ödül alan fotoğraf sanatçılarına ödüllerini Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Orhan Holding Onursal Başkanı İbrahim Orhan, Necla Orhan, Orhan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Orhan ve Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Başkanı Orhan Sabuncu verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte en iyi kareler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN