Yaşam kalitesi arttı

Giriş Tarihi: 18.12.2013

Çocuk, genç, kadın, yaşlı demeden herkes için çalışan, düşünen sosyal belediyecilik anlayışı İzmit'in yaşam kalitesini artırdı. Artık İzmit'te herkes için bir alternatif var

İZMİT'TE SÖZ GENÇLERDE
İzmitli gençler artık kendilerine ait bir merkezde fikir üretme, fikirlerini uygulama ve yönetimde söz sahibi olma hakkına sahip. Kendilerine dünyanın kapılarını açacak, projelerin değerlendirildiği, EURODESK fırsatlarının paylaşıldığı, en önemlisi her zaman 'genç' olan bu merkez, Cumhuriyet Parkı'nda tüm İzmitli gençleri bekliyor. Gencim diyenler "Genç-iz"de buluşuyor.

TÜRKİYE'DE BİR İLK: ÇOCUK HAKLARI OKULU
İzmitli çocuklar Türkiye'de ilk kez kendileri için kurulan bir masaya sahip oldu. Çocuklara birey olduklarını anlatan, onlara haklarını öğreten, sağlıklı bir gelişim dönemi yaşamalarını hedefleyen bu masa, İzmit'e "Çocuk Dostu Şehir" unvanını kazandırdı. İzmit'te çocuklar büyüklerin minyatürü değil, başlı başına birer birey.

SAĞLIKLI BİLGİ HAREKETİ :
İzmit'te yaşayan herkesin sağlığı ve sağlığıyla ilgili doğru bilgilere ulaşması çok önemli. Halkın doğru bildiği yanlışları düzeltmek, sorunlu toplumsal konularda belirli bir farkındalık yaratmak amacıyla başlatılan Sağlıklı Bilgi Hareketi'ne 7'den 77'ye herkes katıldı.

EMEKLİ EVLERİ
Türkiye'nin en şanslı emeklileri İzmit'te yaşıyor. İzmitli emekliler günlerini Emekli Evi'nde geçiriyor. Emekli Evi'nde buluşan İzmitliler, sohbet ediyor, masaj yaptırıyor, oyun oynuyor, kitap okuyor, doğum günü kutlamaları yapıyor. Emekliler 'ikinci baharımızı yaşıyoruz" dedikleri Emekli Evi'nde kurdukları emekli korolarıyla İzmitliler'i kendilerine hayran bırakıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşam kalitesi arttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN